<< powrót na stronę główną dziś jest: 2.10.2023 r.  
 


26.10.2012 - IV Konkurs Fotograficzny Środowiskowych Domów Samopomocy województwa podkarpackiego zakończony + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

TVP3 Rzeszów: Komu hotel ?
26-04-2007

Tym razem ma się udać - bo budynkiem interesują się znane polskie i zagraniczne sieci hotelarskie. Atutem naszych czasów jest ożywienie związane z organizacją Mistrzostw Europy.

W latach osiemdziesiątych hotel Igloopol był wizytówką Dębicy. Czasy jego świetności dawno jednak minęły. Najlepiej wie o tym obecny dzierżawca obiektu, który wyłożył pieniądze między innymi na remont restauracji i kuchni. Lista potrzebnych inwestycji jest znacznie dłuższa.
Bogusław Bober, dzierżawca hotelu
-”Ogromnych nakładów wymaga, a teraz kiedy wygraliśmy organizację Euro-2012 ceny robocizny będą rosły - bo większość firm będzie skupiała się na inwestycjach drogowych i tych związanych z organizacją Mistrzostw.”
Ale to oznacza, że w górę pójdą także ceny nieruchomości. Dlatego władze Dębicy do sprzedaży hotelu podchodzą ostrożnie. To także nauczka sprzed lat. Hotel został już raz sprzedany - ale nabywca zapłacił za niego tylko pierwszą ratę. Drugi przetarg zaś odwołano. Teraz miasto szykuje się do trzeciego - informacje o hotelu trafiły już miedzy innymi do polskich i zagranicznych sieci hotelarskich.
Jan Warzecha, sekretarz Urzędu Miasta w Dębicy
-”Czekamy na oferty. One spływają - może nie jeszcze formalnie - ale jest wiele telefonów, interesują się, pytają o cenę.”
Ta nie została jeszcze ustalona. Bez względu na to ile miasto zarobi - wszystko chce przeznaczyć na wkład własny przy staraniu się o unijne pieniądze na inwestycje. Dzięki temu może zyskać kwotę 5 razy większą. Pieniądze władze miasta chcą przeznaczyć na remonty dróg, budowę kanalizację i rozwój miejskiej komunikacji. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej