<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


13.11.2014 - Dębiczanie świętowali Dzień Niepodległości
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Młodzieżowy Dar Serca
31-03-2010

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy wraz ze szkolnym kołem Caritas działającym przy II Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Sportowej przekazali paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin. Ksiądz Mariusz Węgrzyn, opiekun koła Caritas oraz katecheta, powiedział, że ma nadzieję, że będzie to pierwsza, lecz nie ostatnia akcja tego typu.

Szkolne koło Caritas przy II LO w Dębicy działa od września ub.r. Skupia przeszło 20 młodych ludzi, którzy chcą pomagać innym ludziom. Opiekunem koła jest ks. Mariusz Węgrzyn, z parafii Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej.

Przedświąteczna zbiórka została przeprowadzona wśród wszystkich 14 klas liceum. Uczniowie wykazali się ogromną wrażliwością na potrzeby ludzi słabszych. W paczkach znalazły się produkty żywnościowe, chemia, zabawki dla dzieci. Typowaniem rodzin do odbioru paczek zajęli się pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzięki temu prawie 20 rodzin otrzymało w siedzibie MOPS przy ulicy Akademickiej przedświąteczne paczki.

- Mamy nadzieję, że choć w ten sposób pomożemy wam w trudnej sytuacji życiowej. Ważne jest to, że nie jesteście sami. Chcemy się z wami podzielić, przekazać wam nasz Dar Serca – powiedział do obdarowanych rodzin ksiądz Mariusz Węgrzyn i zacytował słowa papieża Jana Pawła II z Krakowa z ostatniej pielgrzymki do Polski: „Dzisiaj potrzebna jest wyobraźnia miłosierdzia”.

Małgorzata Kędzior, dyrektor MOPS przekazała rodzinom świąteczne życzenia. W spotkaniu brała również udział Małgorzata Dankowska, sekretarz miasta Dębicy. (aj)


Fot. Andrzej Janiec 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej