<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


12.08.2008 - Pomogą szukać pracę w internecie
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Recytowali poezję
23-03-2010

W Domu Kultury „Śnieżka” odbyły się 18 marca br. eliminacje powiatowe 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Jury w składzie: Ewa Romaniak (aktorka), Magdalena Kriger (aktorka), Andrzej Popiel (aktor) twierdza wysoki poziom tegorocznych eliminacji.

W kategorii uczniów szkół średnich, w turnieju „Wywiedzione ze słowa” jurorzy po obejrzeniu i wysłuchaniu czterech propozycji konkursowych pierwsze miejsce przyznali Paulinie Guzik. Nie przyznano drugiego i trzeciego miejsca, zaś wyróżniono Dominikę Nowicką i Kamila Klisia. Wśród uczniów szkół średnich w „Turnieju recytatorskim” spośród 13 osób pierwsze miejsce jurorzy przyznali Cezaremu Grabosiowi. Drugie miejsce przyznano Marii Sehn i Weronice Pieńkowskiej. Trzecie miejsce zajęły Anna Materowska i Aleksandra Augustynowicz.  Wyróżnienie trafiło do Olgi Klisiewicz i Magdaleny Łanuchy. W turnieju „Teatru jednego aktora” wystąpiła jedna osoba. Jury nie przyznało w tej kategorii ani nagrody, ani wyróżnienia.

Do udziału w eliminacjach rejonowych 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim, w kategorii recytacji jurorzy zarekomendowali: Cezarego Grabosia, Weronikę Pieńkowską, Marię Sehn, Annę Materowską i Aleksandrę Augustynowicz. W turnieju „Wywiedzione ze słowa” Dębicę reprezentować będą: Paulina Guzik, Olga Klisiewicz, Magdalena Łanucha.

 

 


Fot. Łukasz Pas

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej