<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


29.03.2011 - Gryfy zostały rozdane
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Kocie ferie
01-03-2010

Zakończyły się ferie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy. Ich motywem przewodnim były koty, kotki i kocięta. Końcowym akordem spotkań w bibliotece było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i fotograficznego. Zadanie było proste: narysować lub sfotografować kota.

Na konkurs wpłynęło prawie 250 prac: 194 prace plastyczne ze szkół podstawowych, 42 prace z przedszkoli miejskich i klas zerowych ze szkół podstawowych oraz 13 zdjęć.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych jury I miejsce przyznało Zuzannie Sarnie z SP nr 5, II – Gabrieli Bylicy z SP w Głowaczowem, III miejsce – Urszuli Hendras z SP nr 5 w Dębicy. Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Tyrpin z SP nr 3, Natalia Hadała z SP nr 8, Sylwia Kurek ze Świetlicy Plastycznej przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej. Specjalne wyróżnienie kierownika Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury Ryszarda Kucaba otrzymała Wiktoria Skóra z SP nr 11 w Dębicy.

Uczniowie klas IV-VI startowali w drugiej kategorii. I miejsce jury przyznało Karolinie Czapli z SP nr 9, II miejsce Bogusławowi Stachowiczowi z SP nr 8, III miejsce Urszuli Zych z SP nr 5. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Ewelina Bieszczad z SP nr 8, Celina Krasoń z SP nr 8, Julita Mroczek z SP nr 2.

Najmłodsze dzieci uczestniczące w konkursie plastycznym zgrupowane były w trzeciej kategorii przedszkoli oraz klas zerowych. I miejsce przyznano Martynie Poloczek z PM nr 4, II miejsce Ewelina Olechowska z PM nr 4, III miejsce Jakub Bolek z PM nr 1. Wyróżnienia: Paulina Grab z PM nr 4 i Bartosz Węgrzyn z PM nr 1.

Zdjęć dzieci przysłały na konkurs jedynie 13. Stąd jury postanowiło przyznać jedynie pierwszą nagrodę dla Moniki Grabowskiej z SP nr 2 i dwa wyróżnienia dla Miłosza Grabowskiego z SP nr 2 i Marty Krypel z Przedszkola Publicznego w Ratoszynie.

Uczestniczący w rozdaniu nagród i wyróżnień Mariusz Trojan, zastępca burmistrza miasta pogratulował wszystkim uczestnikom ciekawych prac. Ich wystawę jeszcze przez pewien czas można oglądać w holu MiPBP w Dębicy przy ulicy Akademickiej.(aj)


Fot. Andrzej Janiec

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej