<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


20.03.2008 - Recytatorzy prezentowali wysoki poziom
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Mieszkańcy podziękowali za inwestycje
20-01-2010

Podczas konsultacji budżetowych w Szkole Podstawowej nr 10, które odbyły się 19 stycznia br., mieszkańcy podziękowali burmistrzowi za przeprowadzone inwestycje na osiedlach: Wolica i Kępa. Burmistrz Paweł Wolicki zapoznał uczestników konsultacji z planami inwestycyjnymi w mieście na najbliższe lata.

Mieszkańcy wyrażali wdzięczność za zrealizowane inwestycje, o które wnioskowali podczas konsultacji budżetowych w poprzednich latach. Wybudowane zostały ul. Żwirki i Wigury, Andersa i Astronautów, Pokoju i Piękna. Rozpoczęto także przebudowę ul. Północnej, oddano już pierwszy etap inwestycji.  Wykonano także częściowo oświetlenie przy ul. Energetycznej. Kolejne latarnie, o które wnioskują mieszkańcy, powinny pojawić się na tej ulicy w bieżącym roku. 

- Dziękujemy za dotrzymanie obietnicy budowy centrum edukacyjno – sportowego, w którym nową siedzibę znajdzie Szkoła Podstawowa nr 10 – mówiła Małgorzata Wójcik, przewodnicząca Rady Rodziców. – Mamy nadzieję, że radni zdecydują o rozpoczęciu tej inwestycji. Dla nas jest niezwykle ważne, by nasze dzieci miały dobre warunki do nauki i rozwoju.

Inwestycja rozpocznie się po przyjęciu budżetu miasta na 2010 rok. Miasto podpisało już umowę na dofinansowanie centrum  w wysokości 5 milionów złotych. Łącznie inwestycja kosztować będzie 8,5 miliona złotych. Budowa ma rozpocząć się w br., zaś ukończona w czerwcu 2011 r.  

Podczas tegorocznych konsultacji mieszkańcy wnioskowali w Szkole Podstawowej nr 10 o budowę bocznej ul. Łukasiewicza, ograniczenie prędkości przy wyjeździe z ul. Północnej na Kwiatkowskiego oraz dopytywali o odnawialne źródła energii, w tym solary.

- Nadal zbieramy wnioski od mieszkańców zainteresowanych bateriami słonecznymi, aby złożyć aplikację o dotację chcemy zebrać 1500 wniosków – mówi Paweł Wolicki.

Burmistrz przedstawił także zaplanowane inwestycje na 2010 r. – Powstaną nowe place zabaw, które cieszą się wielkim zainteresowaniem – mówi Paweł Wolicki. -  Ustawiony tam zostanie także sprzęt do ćwiczeń dla dorosłych, myślimy także o przenośnych toaletach. Zauważyliśmy także, że brakuje przy placach sklepików, gdzie można by zakupić drobne rzeczy podczas pobytu.

Burmistrz wspomniał, że przy okazji budowy parku wodnego, powstanie także ośmiotorowy basen 25 – metrowy, na budowę którego miasto pozyskało z ministerstwa sportu 3 miliony złotych. – Ta dotacja sfinansuje budowę tego basenu prawie w całości - mówi Wolicki.

Miasto otrzyma w 2010 roku także dofinansowanie na termomodernizację przedszkoli i szkół, która wyniesie ok. 50 procent inwestycji. Burmistrz zapowiedział także otwarcie kolejnych Domów Seniora, jeżeli będą takie wnioski od mieszkańców. Z inwestycji drogowych, zaplanpowanych w tegorocznym budżecie, przebudowane zostanie skrzyżowanie drogi krajowej nr 4 z ulicami Partyzantów, Polną, Budzisz i Rzeszowską boczną. Koszt inwestycji to 1,2 mln złotych. W ramach przebudowy drogi krajowej nr 4 powstaną w tym roku także ronda na skrzyżowaniach z ul. Wielopolską oraz Gumniską i Krakowską. Te inwestycje wykona Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad. Miasto planuje w br. budowę ronda u zbiegu ulic: Nosala, Chopina, Ligęzów oraz nowoprojektowaną drogą w kierunku zachodnim. Planowany termin realizacji to czwarty kwartał 2010 roku, zaś koszt to 2,5 mln złotych. Firma CD Locum, która prowadzi Galerię Dębicką, zaoferowała dofinansowanie w wysokości 1 mln złotych. Zakończone zostanie także opracowanie dokumentacji na budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Piaski, Kraszewskiego i Fredry. Zaplanowano także rozbudowę układu komunikacyjnego ul. Rzeszowskiej od ul. Tysiąclecia do ul. Sandomierskiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Rzeszowskiej z Tysiąclecia. Łączny koszt tej inwestycji, współfinansowanej przy udziale powiatu dębickiego i budżetu państwa, to ponad 4,2 mln złotych.

Konsultacje odbędą się 20 stycznia br. w Domu Strażaka, 21 stycznia br. w Domu Kultury "Śnieżka" oraz 22 stycznia br. w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Dębicy.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej