<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.06.2024 r.  
 


15.07.2013 - IV edycja Jarmarków Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz „Dembickiej Giełdy Staroci” w Dębicy 13 lipiec 2013r. – fotoreportaż
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Obserwator Lokalny: Zasypani protestami
18-04-2007

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie do 15 kwietnia miała przedstawić oficjalne stanowisku w sprawie wniesionych przez władze Dębicy poprawek do projektu przebudowy obwodnicy. Miała, ale nie zrobiła tego, tłumacząc się kolejnymi protestami mieszkańców.

Termin 15 kwietnia został ustalony podczas spotkania przedstawicieli GDDKiA z władzami Dębicy. – Dyrekcja zadeklarowała się wtedy, że w ciągu miesiąca rozpatrzy nasze poprawki i da nam odpowiedź – mówi zastępca burmistrza Krzysztof Krawczyk.

Okazuje się jednak, że po 14 marca, kiedy doszło do dwustronnych rozmów, do GDDKiA wpłynęło wiele protestów i nowych propozycji od dębiczan. Dziesiątego kwietnia dotarło do generalnej dyrekcji pismo od mieszkańców osiedli położonych za obwodnicą. – Muszą się do niego ustosunkować – tłumaczy opóźnienie Krawczyk, który rozmawiał w tej sprawie z przedstawicielem GDDKiA.

Władze Dębicy nie znają jeszcze ostatecznego terminu, kiedy zostanie im przedstawione oficjalne stanowisko dyrekcji. – Zostanie on podany, kiedy w Rzeszowie zapoznają się z wszystkimi protestami i propozycjami – informuje Krawczyk.

JAG 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej