<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.07.2024 r.  
 


03.03.2014 - Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Obserwator Lokalny: W Work Service będzie lepiej
17-04-2007

Podwyższenie płac i nowe umowy kodeksowe. To efekt walk pracowników Agencji Pracy Tymczasowej Work Service o lepsze warunki pracy. Przed świętami wielkanocnymi pracownicy WS nie przyszli do pracy, wzięli urlopy na żądanie, aby w ten sposób wyrazić protest i niezadowolenie w związ-ku z zarobkami.

Na sytuację tę szybko zareagował zarząd firmy, już kolejnego dnia dyrektorzy z Wrocławia spotkali się ze znaczną częścią pracowników, żeby wspólnie wynegocjować nowe warunki. Przedstawiciele WS mieli dwa tygodnie na podjęcie decyzji odnośnie ostatecznej wersji porozumienia z pracownikami, którzy zagrozili odejściem z firmy.

Finalna wersja porozumienia między pracownikami, a pracodawcą podpisana została w poniedziałek 16 kwietnia, już po oddaniu naszej gazety do druku. – Zdecydowaliśmy o podwyżce płac o 70 gorszy brutto za godzinę i jest to więcej niż obiecywaliśmy, bo w początkowej wersji była mowa o 50 groszach. Poza tym zaproponowaliśmy im nowe, kodeksowe umowy na pół roku, które teraz dają im możliwość zaciągania kredytów mówi Remigiusz Chrzanowski, dyrektor marketingu firmy Work Servive. Dyrektor Chrzanowski zapowiedział też, że teraz przedstawiciel firmy na bieżąco będzie badał nastroje pracowników, aby nie dopuścić do sytuacji, która się ostatnio zdarzyła.

Nowe umowy podpisało około 200 osób, tj. około 90 proc. załogi. W tej chwili w WS pracuje ponad 300 osób i firma cały czas zwiększa zatrudnienie.

(akr) 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej