<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


04.05.2009 - 218 rocznica uchwalenia Konstytucji
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Sport Pl: Basen olimpijski stanie w Warszawie?
14-04-2007

19 kwietnia odbędzie się spotkanie z inicjatywy ministra sportu Tomasza Lipca w sprawie budowy w Warszawie 50-metrowego basenu, mającego służyć przygotowaniom polskiej kadry do igrzysk olimpijskich w Pekinie

- Dzisiaj zapadła decyzja, że takie spotkanie odbędzie się na warszawskiej AWF 19 kwietnia - powiedział minister Lipiec. - Wezmą w nim udział m.in. rektor uczelni prof. Henryk Sozański, dyrektor stołecznego Biura Sportu Wiesław Wilczyński, prezes PKOl Piotr Nurowski, przewodniczący sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Janusz Wójcik oraz silna reprezentacja naszego ministerstwa. Chciałbym, aby spotkali się wszyscy ci, którzy mogą zdecydować o budowie takiego obiektu.

Konieczność wybudowania basenu o olimpijskich wymiarach Lipiec uzasadnia brakiem takiego obiektu w Warszawie. - Kadra narodowa w pływaniu powinna mieć w Warszawie basen o wymiarach olimpijskich, czyli 50-metrowy. Jesteśmy w stanie taki obiekt współfinansować. Jednakże uczelnia, która jest inwestorem, aby uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu, powinna posiadać pełną dokumentację projektowo-techniczną oraz pozwolenie na budowę, a w tej chwili jest na etapie wstępnej koncepcji. Zapewnienie tych dokumentów leży wyłącznie w gestii uczelni. I dopiero po tych działaniach Ministerstwo będzie mogło przekazać środki na budowę tego basenu - poinformował minister.

Według Lipca budowa basenu na warszawskiej AWF nie oznaczałaby rezygnacji z wybudowania pływalni w Narodowym Centrum Sportu, które jest w planach. - Tam jednak priorytetem będzie stadion, więc pozostałe obiekty z pewnością zejdą na drugi plan. Dlatego uważam, że konieczne jest wybudowanie basenu na AWF - podkreślił minister. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej