<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


05.05.2008 - Zagrali na ludową nutę
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Kolarze przejadą przez Dębicę
30-07-2009

Przez centrum miasta przejedzie 30 sierpnia br. (niedziela) kilkudziesięciu uczestników rowerowego maratonu Lwów – Kraków. Rajd nawiązuje do dawnych wyścigów rowerowych. W Dębicy kolarze spodziewani są ok. godz. 13.

Pierwszy przejazd na trasie Lwów – Kraków odbył się w roku 1894. W latach trzydziestych, aż do II wojny wyścigi, na tak długiej trasie były rozgrywane rokrocznie, a biorący w nich udział zawodnicy walczyli między sobą o zwycięstwo, zmagając się jednocześnie z trudnymi warunkami sprzętowymi i drogowymi. Obecnie przejechanie dystansu pomiędzy Lwowem a Krakowem zajmie zawodnikom około 8 - 9 godzin. Będzie to więc trudny maraton kolarski. Tego rodzaju wyścigi są w świecie organizowane i cieszą się dużą popularnością zarówno u zawodników, pragnących sprawdzić swoje możliwości jak i wśród sympatyków kolarstwa, podziwiających wolę i ducha walki zawodników.

Rajd 30 sierpnia 2009 ma charakter turystyczny, dostępny dla wszystkich kolarzy. Przejazd na trasie Lwów - Kraków to długości około 300 km. Rajd odbywa się w normalnym ruchu ulicznym, kolarzy obowiązują przepisy ruchu drogowego.

 

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej