<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


25.10.2013 - Podsumowanie akcji „Bezpieczna droga do szkoły”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Walczą o Klubowe Mistrzostwo Polski
07-07-2009

Burmistrz Paweł Wolicki uroczyście otworzył 7 lipca br. Finałowy Turniej o Klubowe Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych. Inauguracyjny mecz: Lech Poznań - MKS Cracovia, wygrała drużyna z Krakowa, zdobywając jedną bramkę. W Mistrzostwach startują zawodnicy 16 i 17 – letni.

- Dzięki staraniom działaczy Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej udało się zorganizować zawody w Dębicy i Ropczycach – mówi Wiesław Lada, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i członek PZPN. – To wielkie przedsięwzięcie organizacyjne, mam nadzieję, że mieszkańcy Dębicy będą chętnie kibicować młodym zawodnikom.

Komitet Honorowy Mistrzostw tworzą: Grzegorz Lato -  Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Paweł Wolicki – Burmistrz Dębicy, Bolesław Bujak – Burmistrz Ropczyc, Kazimierz Greń – Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

- To kolejna wielka sportowa impreza ogólnopolska, która odbywa się w Dębicy – mówi burmistrz Paweł Wolicki. – Dębica to miasto mistrzostw. To nie tylko piłka nożna, to powrót zapasów do naszego miasta, to sporty zimowe, które odbywają się na lodowisku, a przede wszystkim sporty pływackie. W Dębicy była gospodarzem pięciu najważniejszych imprez pływackich w Polsce. Tutaj padają kolejne rekordy naszego kraju, bo jak podkreślają najlepsi nasi pływacy, nasz basen należy do „szybkich” basenów.  

Zawodnicy do Dębicy przyjechali 6 lipca br. i przebywać będą do 11 lipca br.  Po meczach inauguracyjnych w Dębicy i Ropczycach zawodnicy będą mieli dzień wolny, bowiem 8 lipca br. będą korzystać z krytej pływalni w Dębicy i zwiedzą miasto. 9 lipca br. (czwartek) o godz. 11 rozegrany zostanie mecz MKS Cracovia Kraków - MOPS Jagiellonia Białystok na stadionie miejskim w Ropczycach, zaś o godz. 16.30 mecz Lech Poznań - Legia Warszawa na stadionie miejskim przy ul. Piłsudskiego w Dębicy. Kolejny dzień, 10 lipca br. (piątek) zawodnicy spędzą zwiedzając okolice, m.in. panoramę Dębicy z wieży widokowej w Głobikowej i ośrodek wypoczynkowy w Kamionce. 11 lipca br. o godz. 10.30 rozegrany zostanie mecz Legia Warszawa - Cracovia Kraków na stadionie miejskim przy ul. Parkowej w Dębicy oraz w tym samym czasie mecz MOPS Jagiellonia Białystok - Lech Poznań na stadionie miejskim przy ul. Piłsudskiego. Na tym stadionie o godz.  13.00 odbędzie się uroczyste zakończenie Mistrzostw i wręczenie pucharów, medali i nagród. O godz.  13.30 przewidziano konferencję prasową. Organizarami Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych są: Polski Związek Piłki Nożnej, Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, Urząd Miasta w Dębicy, Urząd Miasta i Gminy Ropczyce, Wisłoka Dębica, Błękitni Ropczyce, Igloopol Dębica, Podokręg Piłki Nożnej w Dębicy.

 


Fot. Tomasz Rowiński

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej