<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


10.10.2012 - Zakończono remont czterech dróg gminnych na terenie Dębicy + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Mistrzowskie pływanie 14-latków
07-07-2009

Przez trzy dni kryty basen przy ulicy Piłsudskiego w Dębicy wypełniony był uczestnikami Mistrzostw Polski „Juniorów 14”. Kolejna impreza pływacka na krajowym poziomie okazała się sukcesem organizacyjnym Dębicy, ale nie brakło także sukcesów sportowych rodzimych pływaków.

W mistrzostwach startowało 117 klubów z całej Polski, prawie 450 młodych zawodników i zawodniczek. Razem zatem z trenerami, działaczami i rodzicami była to bardzo duża grupa przyjezdnych, którzy przez kilka dni przebywali w naszym mieście. Nie tylko je poznali, ale także zostawili pieniądze w hotelach, stołówkach itp.

Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy prócz sportowej strony pływackich imprez organizowanych w Dębicy podkreśla właśnie ten korzystny walor. – Przez te dni w mieście były zajęte hotele. Myślę również, że sprawna organizacja i życzliwość z naszej strony pozostawią w pamięci wszystkich uczestników zawodów dobre wrażenia. Dębica dzięki temu będzie im się dobrze kojarzyć, a tego przecenić nie sposób.

O sukcesie mogą także mówić działacze klubu pływackiego „Bobry” z Dębicy, których zawodniczka Gabriela Wójtowicz została trzykrotną medalistką imprezy. Złoto zdobyła na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym, dwa razy natomiast zdobyła brązowy medal: na 50 i 100 metrów.

Gośćmi imprezy byli: Krzysztof Usielski, prezes Polskiego Związku Pływackiego i Jerzy Szczerbaty, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego. Zawody były organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy, Polski Związek Pływacki, Urząd Miejski w Dębicy oraz Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.(aj)


Fot. Andrzej Janiec 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej