<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.06.2024 r.  
 


16.04.2007 - Dwa rekordy Polski na zakończenie
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Radio Puls Fm Mielec: Tysiące na dębickich targach pracy
04-04-2007

Kilkadziesiąt firm i 15 szkół wyższych wzięło udział w pierwszych Targach Pracy i Edukacji, jakie zorganizował Dębicki Klub Biznesu. Złotym Partnerem targów był Urząd Miejski w Dębicy, który włączył się w organizację imprezy. Stoiska firm i uczelni odwiedziło kilka tysięcy osób, głównie młodzież dębickich szkół średnich i młodzi poszukujący pracy.

Podczas otwarcia targów burmistrz powiedział młodzieży, że miarą sukcesu zawodowego jest wiedza, na którą młodzi ludzie mają wpływ wybierając szkoły i kierunki nauczania zgodne ze swoimi zainteresowaniami oraz zapotrzebowaniem rynku pracy.
– Trzeba być pierwszym albo lepszym a najlepiej połączyć obie te cechy – mówi burmistrz Paweł Wolicki. – Mam nadzieję, że te targi zaowocują licznymi umowami o pracę a młodzieży ułatwi wybór dobrej szkoły. Także Zbigniew Nosal, prezes Dębickiego Klubu Biznesu i organizator targów wyraził nadzieję, że oferta wystawców ułatwi młodym ludziom podjęcie decyzji co do ich przyszłości. – Cieszę się, że targi odwiedziło tak dużo młodych ludzi. To dla nich przygotowaliśmy ekspozycję. Dr Barbara Pelczar – Białek, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego nazwała organizację targów sukcesem. – Targi zorganizowano po raz pierwszy i od razu udało się zgromadzić licznych wystawców i zwiedzających. W ostatnim czasie można było zaobserwować rozluźnienie między przedstawicielami pracodawców a szkołami. Teraz się to udało zmienić. Także poseł Kazimierz Moskal zaznaczył, że tylko taka współpraca, pracodawców i szkół, przynosi efekty. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej