<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


20.03.2007 - Miasto wynegocjowało pieniądze na basen
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Mundialito pod dyktando piątki
09-06-2009

Drugi raz z rzędu piłkarze Szkoły Podstawowej nr 5 zdobyli mistrzostwo w turnieju „Mundialito”. Jeśli za rok powtórzą swój sukces, to okazały puchar Polskiego Związku Piłki Nożnej zostanie na stałe w tej szkole.

Kolejna edycja tego niezwykle popularnego turnieju piłkarskiego dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu dębickiego dobiegła końca. Startowało w niej 20 drużyn. Każda reprezentowała ekipę występującą w prawdziwych mistrzostwach świata, pod jej flagą, w strojach w jej barwach narodowych. Wszystko po to, aby uczestnicy tego turnieju poczuli smak wielkiej rywalizacji. Mecze rozgrywane są na stadionie miejskim przy ulicy Piłsudskiego, sędziują je prawdziwi arbitrzy, na trybunach są koledzy, rodziny i przyjaciele. Prawdziwy zatem turniej piłkarski wymyślony przez Jerzego Świątka, zmarłego niedawno radnego miejskiego i nauczyciela wychowania fizycznego. Kolejne turnieje, jak zapowiedział burmistrz miasta Paweł Wolicki, będą nazwane jego imieniem, aby uhonorować działalność Jerzego Świątka w popularyzacji sportu szkolnego, szczególnie piłki nożnej.

W siódmym turnieju „Mundialito 2009” zwyciężyła drużyna SP nr 5. W finale pokonała ona SP nr 2. Na trzecim miejscu znaleźli się mali piłkarze z Żyrakowa, na czwartym – SP w Pustkowie Osiedlu.

Najlepszym strzelcem turnieju został z wynikiem 13 bramek Tomasz Draguła z SP nr 5. Najlepszym bramkarzem – Bartłomiej Skowron z SP w Żyrakowie. Najwszechstronniejszym zawodnikiem uznano Pawła Bochniewicza z SP nr 2. Tego zawodnika, grającego z numerem 11 i tak było od razu widać na boisku, gdyż był najwyższym graczem turnieju. Najmłodszym piłkarzem „Mundialito” był Bartłomiej Pudło, 8-latek grający w ekipie SP nr 11.

Za prezentację „na żywo” pierwsze miejsce przyznano SP nr 2, II – SP Żyraków i III – SP Pustków Osiedle.

Zamykając turniej „Mundialito 2009” burmistrz Dębicy Paweł Wolicki zapowiedział, że w kolejnej jego edycji startować będą nie tylko ekipy z powiatu dębickiego, ale także miast partnerskich Dębicy.

Turniej  pod patronatem Burmistrza Miasta Dębica pana Pawła Wolickiego przy współpracy Urzędu Miasta Dębica, MOSiR w Dębicy  Urzędu Gminy Dębica ,Urzędu Gminy Żyraków oraz UKS „Dwójka” działającym przy SP2 w Dębicy. W organizację zaangażowali się: Dorota Kazała, Marzena Król, Bogdan Saletnik, Waldemar Puzio, Marek Celejewski.

- Dziękujemy sędziom oraz sympatykom sportu, którzy pomagali nam podczas turnieju – mówi Dorota Kazała ze Szkoły Podstawowej nr 2, współorganizatorka turnieju. – Cieszymy się z decyzji, że Mundialito będzie nosiło imię naszego nieżyjącego już kolegi, Jerzego Świątka. Pomagaliśmy mu w organizacji tej imprezy, gdy chorował, teraz przejęliśmy organizację, by kontynuować dzieło jego i naszej szkoły. 

(aj)


Fot. Andrzej Janiec 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej