<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.02.2024 r.  
 


20.10.2008 - „Morsy” grają od 30 lat
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Izabella Klebańska w Dębicy
02-12-2008

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy przy ulicy Akademickiej 10 zaprasza na spotkanie z Izabellą Klebańską, autorką książek dla dzieci i muzykiem. Spotkanie odbędzie się 5 grudnia (piątek) w siedzibie biblioteki. Rozpoczęcie przewidziano na godzinę 11.30.

Izabella Klebańska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Pisze scenariusze dla programów telewizyjnych (TVP 1) takich jak: „Tut turu”, „Miganki” czy „Piosenkarnia”. Współpracowała z tak znanymi programami dla dzieci, jak „5, 10, 15” oraz „Domowe przedszkole”.

Poza twórczością telewizyjną Izabella Klebańska ma na swoim koncie teksy piosenek dla dzieci tworzonych do programów radiowych i telewizyjnych. Część z nich ukazała się na kasetach audio: „Kocham rap”, „Nogi Angeli” i „Śpiewaj”.

Pisze również scenariusze teledysków muzycznych. W 2001 otrzymała statuetką Yacha za najlepszy scenariusz roku do piosenki pt. „Rowerek” w wykonaniu Pawła Kukiza i zespołu Piersi.

Bohaterka spotkania w dębickiej  bibliotece korzystając ze swojego muzycznego wykształcenia popularyzuje muzykę wśród najmłodszych w niezwykle dowcipny i przystępny sposób. Do tej pory ukazały się jej książki o muzyce: „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada”, „Muzyczna zgraja” i „Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie”. Dwa ostatnie tytuły wzbogacone dołączoną płytą CD z utworami muzycznymi, o których pisze w książce.

Izabella Klebańska gra na skrzypcach i często na swoich autorskich spotkaniach opowiada o muzyce, swojej pracy, ale także zadaje dzieciom muzyczne zagadki grając utwory światowych mistrzów.

Wstęp na spotkanie wolny. (aj) 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej