<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


12.11.2009 - Odznaczeni za zasługi dla miasta
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Mianowanie komendanta Straży Miejskiej
16-09-2008

Sylwester Bieszczad został mianowany na stanowisko komendanta Straży Miejskiej. Dotychczas pełnił obowiązki szefa dębickich strażników. Uroczyste ślubowanie Sylwestra Bieszczada odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy.

Sylwester Bieszczad konkurs na komendanta wygrał pod koniec lipca. Zanim jednak objął nowe stanowisko musiał uzyskać pozytywną opinię Wojewódzkiego Komendanta Policji.

- Jego nominacja to umocnienie działań Straży Miejskiej. Ostatnie sukcesy pokazują, że to potrzebna formacja dla miasta – mówi Jan Warzecha – sekretarz miasta i przypomina o ujęciu sprawców groźnych przestępstw.

Sylwester Bieszczad, który kieruje 18 funkcjonariuszami  obiecał, że będzie wsłuchiwał się w głosy społeczne, dbał o bezpieczeństwo mieszkańców, porządek i spokój w mieście. Podkreśla, że dzięki patrolom rowerowym strażnicy są bardziej dostępni dla mieszkańców.

- Na rowerach mogą wjechać do parku, na osiedle, ludzie mogą bezpośrednio z nimi porozmawiać i opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach dotyczących bezpieczeństwa w mieście – mówi nowomianowany komendant.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo w mieście dębicka straż miejska włączyła się w ogólnopolski program „Stop 18” i „Bezpieczna Dębica”.  Sylwester Bieszczad strażnikiem miejskim jest od 1992 roku. Od 2006 pełnił obowiązki komendanta, a wcześniej był upoważniony do pełnienia funkcji zastępcy szefa dębickiej straży.  Ukończył wyższe studia administracyjne oraz wszystkie kursy, szkolenia niezbędne do pełnienia funkcji komendanta. 


Fot. Ewa Podolska

 
Powyższe działania dotyczą Programu dla Dębicy:

  • Funkcjonowanie dobrze zorganizowanej i wspartej technicznie Straży Miejskiej, jako koordynatora wszelkich działań w zakresie bezpieczeństwa publicznego


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej