<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


16.06.2014 - Dębicki Jarmark oraz „Dembicka Giełda Staroci” w Dębicy 14 czerwiec 2014r. + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Indeksy już rozdane
09-09-2008

Europejska Szkoła Nowych Technologii i Turystyki w Dębicy rozpoczęła, 6 września br., nowy rok nauki. Podczas uroczystej inauguracji Słuchacze tego studium odebrali indeksy oraz wysłuchali okolicznościowych wykładów.

Szkoła w tym roku uruchomiła 11 nowych kierunków nauczania. W departamencie turystycznym poza kierunkiem technik turystyki i technik hotelarstwa, szkoła kształci techników kucharzy i techników kelnerów. Departament nowych technologii, gdzie prym wiodła informatyka, wzbogacił się o kierunki poligrafia, elektronika i mechatronika. Departament administracyjno – ekonomiczny kształci teraz w kierunkach: administracja, ekonomia, oraz nowości: rachunkowość, reklama, handlowiec. Departament socjalny wzbogacił się o nowe kierunki: fryzjerstwo, ochroniarz i technik bhp oraz kształci jak dotychczas w kierunku: opiekun w domu opieki społecznej.   

- Pomysł założenia szkoły narodził się po moim powrocie ze Stanów Zjednoczonych – mówił Antoni Kamiński, dyrektor Europejskiej Szkoły Nowych Technologii i Turystyki podczas inauguracyjnego wykładu. – Zamysłem było oczywiście utworzenie szkoły wyższej, jednak z czasem zrozumiałem, że na rynku pracy brakuje kadry średniej. Dzisiaj jestem przekonany, że wybraliśmy dobry kierunek, świadczą o tym sygnały od pracodawców i od naszych absolwentów, którzy otrzymują praktyczne zawody, po których znajdują zatrudnienie zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Wykład o szansach jakie stawia przed dębiczanami Fundacja „Educare et Servire” wygłosił jej prezes Piotr Kudroń. Fundacja „Educare et Servire” jest osobą prowadzącą ESNTiT. Z kolei Piotr Kamiński, zastępca dyrektora ESNTiT, przedstawił założenia rankingu Słuchaczy Studium.

- Władze Europejskiej Szkoły Nowych Technologii i Turystyki potrafią szybko reagować na potrzeby rynku pracy – mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. - Studium znakomicie wpisało się w lukę edukacyjną naszego miasta, kształcąc młodzież w praktycznych zawodach. Także godna podkreślenia jest  działalność Fundacji „Educare et Servire”, która podejmuje liczne inicjatywy zwalczające bezrobocie i pozyskująca pieniądze na edukację młodzieży w tradycyjnych zawodach.

 

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej