<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


12.06.2009 - Finał Ogólnopolskiej Ligi Gimnazjów w Petanque
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dzieci dostały klucze od burmistrza
04-09-2008

Burmistrz Paweł Wolicki przekazał dzieciom klucze do ścieżki ekologicznej. Ścieżka, która została utworzona w Parku Skarbka – Borowskiego ma urozmaicić uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych lekcje przyrody.

Na uroczystość przekazania kluczy, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy przybyły delegacje ze wszystkich dębickich szkół. Paweł Adamek – dyrektor SP nr 3 w Dębicy  podziękował burmistrzowi w imieniu uczniów i nauczycieli za to, że lekcje przyrody dzięki nowej inwestycji zyskają nową jakość. Burmistrz  zaznaczył, że ścieżka ma spełniać nie tylko rolę edukacyjną.

- To wspaniałe miejsce na wypoczynek, zabawę, organizację konkursów i różnego rodzaju akcji – mówił burmistrz Wolicki. Prosił dzieci, żeby dbały o wszystkie tablice z ciekawostkami przyrodniczymi, mostek drewniany, budki lęgowe, gry edukacyjne i obiecał, że w przyszłości w parku powstaną ścianki wspinaczkowe oraz ścieżka zdrowia.  Uczniowie przygotowali ciekawą część artystyczną o tematyce  ekologicznej. Po przekazaniu kluczy dzieciom uczniowie i zaproszeni goście ruszyli trasą. Pierwszy przystanek znajduje się na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy, pozostałe dziewięć w sąsiadujących z placówką parku.  Uczniowie spacerując, przybliżyli sobie informacje o występujących w parku ptakach, ciekawostki o drzewach i ekosystemie, przeczytali poradnik młodego ekologa. Z nowopowstałej ścieżki korzystać będą uczniowie wszystkich dębickich szkół.

 


Fot. Ewa Podolska

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej