<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


07.01.2010 - W Dębicy rozpoczęły się Ogólnopolskie Obchody 30 – lecia powstania Solidarności
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Płynęli Wisłoką
07-07-2008

Podziwiali uroki ziemi dębickiej, płynęli w deszczu i słońcu i choć wiosłowanie dało im się we znaki wszyscy dopłynęli szczęśliwie do mety.

154 kajakarzy wzięło udział w 8. Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „Wisłoka 2008”. Spływ, którego współorganizatorem było Miasto Dębica na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w naszym województwie. Ponieważ Wisłoka przepływa przez cały powiat, w organizację spływu zaangażowały się wszystkie gminy powiatu dębickiego. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był wójt gminy Dębica, Stanisław Rokosz.
 
Podczas trwającej trzy dni imprezy kajakarze z całej Polski, a także z Węgier i Słowacji przemierzyli około 50 km Wisłoką w dwóch etapach. Niektórzy bardziej przygotowani do kilkugodzinnego machania wiosłem, inni mniej po przybyciu na metę rozmasowywali bolące barki. Wszystkim udało się dopłynąć bez większych kontuzji.
 
Miasto też miało swoich przedstawicieli, którzy bez wahania odważyli się wsiąść do kajaku i przemierzyć kilkadziesiąt kilometrów, a byli to: Joanna Żurek – Krupka – radca prawny Urzędu Miejskiego, Jacek Dymitrowski – dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy, Dariusz Panek – specjalista od pozyskiwania Funduszy Europejskich. Wszyscy podkreślali zgodnie, że udział w spływie to niezapomniana przygoda, frajda, piękne widoki, ale także ogromny wysiłek fizyczny. Nad prawidłowym przebiegiem spływu czuwał komandor Krzysztof Racułt.
 
Po przemierzeniu pierwszego odcinka na uczestników czekały gry i zabawy zręcznościowe, konkurs piosenki szantowej. Dębicę w konkursie wokalnym reprezentowała Monika Książek. W drugim dniu trwania imprezy odbyły się wyścigi kajakowe oraz konkurs „Pływania na byle czym” Podczas oficjalnego zakończenia spływu włodarze poszczególnych gmin wręczyli puchary i dyplomy zwycięzcom wyścigów kajakowych.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej