<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


17.03.2014 - IX Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej Służby Więziennej - Medyka triumfatorem Mistrzostw
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Bezpieczny skate park
25-06-2008

Amatorzy ostrej jazdy na rolkach i rowerach BMX mają wreszcie w Dębicy miejsce do uprawiania ulubionej przez siebie zabawy. Przy ulicy Akademickiej, na terenie byłej jednostki wojskowej w Dębicy uruchomiono skate park. Inwestycja została pokryta w budżetu miasta. Przy jej realizacji pomagali także, w miarę swoich możliwości, młodzi dębiczanie.

Skate park jest zlokalizowany w rejonie boiska sportowego przy ulicy Akademickiej. Wcześniej na tym miejscu był sprzęt do uprawiania sportów ekstremalnych, ale uległ on zniszczeniu i nie był już bezpieczny dla jego użytkowników.
 
Nowy skate park ma pochylnie, podjazdy, ściany z beczek, duże szpule. Mogą z tego sprzętu korzystać rolkowcy, deskorolkowcy, rowerzyści. Sprzęt jest bezpieczny. Inwestycja kosztowała budżet miejski około 60 tysięcy złotych. W ustawianiu sprzętu bardzo pomagali dębiccy amatorzy tych sportów. Jeden z nich Erwin Boznański otrzymał w czasie otwarcia skate parku nową deskę od burmistrza Pawła Wolickiego.
 
Na uroczystość otwarcia nowego skate parku zostali zaproszeni przez władze miasta także młodzi dębiczanie. Po obowiązkowym przecięciu wstęgi dali oni popis swoich umiejętności. I było na co popatrzeć. A nie jest to takie łatwe. Doświadczył tego burmistrz Paweł Wolicki, który spróbował swoich sił na desce. – Jakie to trudne – powiedział po drugiej próbie.


Foto. Andrzej Janiec

Powyższe działania dotyczą Programu dla Dębicy:

  • Bezpieczeństwo mieszkańców - zadanie dla miasta - szeroko rozumiane działania


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej