<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


19.10.2012 - Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Integracyjna „Śnieżka”
19-06-2008

Bardzo ciekawie pokazały się na scenie Domu Kultury „Śnieżka” przy ulicy Bojanowskiego zespoły teatralne domów i placówek pomocy społecznej z terenu powiatu dębickiego oraz ropczycko-sędziszowskiego. Ich opiekunowie z niepokojem obserwowali występy swoich podopiecznych, jednak nie było powodu do zdenerwowania.

Wszystkie grupy teatralne pokazały się z jak najlepszej strony i otrzymały gromkie brawa od licznie zebranej publiczności.
Program rozpoczęły „Wesołe Ramolki” z Domu Dziennego Pobytu w Dębicy. Pod opieką Anety Tomaszewskiej pokazały one inscenizację wierszy Jana Brzechwy: Żuk i Żaba oraz zaśpiewały piosenkę pt. Zieleń. Po nich wystąpiły „Boberki” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli. Ich opiekunem jest Małgorzata Magierka. „Boberki” pokazały sztukę teatralną pt. Lornetka. Ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy zobaczyć można było Grupę Teatralną w jasełkach we współczesnej wersji pt. „Noc jakich wiele”. Grupę przygotowała do występu Maria Stefaniak-Piekło.
 
Przy Domu Pomocy Społecznej w Dębicy działa zespół teatralny pod nazwą „Integracja”. W jego wykonaniu można było zobaczyć w DK „Śnieżka” program muzyczny „O Matce pieśń”.
„Ale Babki” z Domu Pomocy Społecznej w Parkoszu zaprezentowały montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Małgorzatę Kozioł. Występ zawierał tematykę cygańską, nosił nazwę „Dźwięki strun” i bardzo podobał się publiczności.
Jako ostatni wystąpił, zgłoszony do przeglądu w ostatniej chwili, zespół „Beta” z Domu Pomocy Społecznej w Lubzinie.
 
Każdy występ publiczność przyjmowała z wielką sympatią nagradzając niepełnosprawnych artystów brawami. Wszyscy zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami.


Foto. Andrzej Janiec

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej