<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


05.12.2007 - Podajmy sobie dłoń
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Urzędnicy i radni wsparli hospicjum
14-04-2008

Żonkile zasadzone jesienią w ramach akcji Pola Nadziei przed Urzędem Miejskim w Dębicy zostały ścięte i rozprowadzone wśród urzędników, radnych i mieszkańców, którzy 11 kwietnia br. wsparli finansowo konto Dębickiego Hospicjum Domowego. Kwitnące żonkile są symbolem nadziei w walce z chorobą.

W październiku ubiegłego roku Dębickie Hospicjum Domowe wraz z wolontariuszami posadziło na poletkach w kilku miejscowościach powiatu dębickiego żonkile. Kwiaty w czasach starożytnych były symbolem nadziei  na nowe życie – odrodzenie, dzisiaj są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową, przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Do akcji włączyli się także pracownicy Urzędu Miejskiego, którzy zasadzili żonkile obok ratusza. Teraz także wparli akcję datkami do puszek Dębickiego Hospicjum Domowego. Podobnie zrobili radni, którzy podczas sesji wrzucali do puszek banknoty.

Akcja, Pola Nadziei, ma także zachęcić mieszkańców powiatu dębickiego do przyłączenia się do grupy wolontariuszy pracujących na rzecz hospicjum. Często oczekiwana pomoc jest symboliczna, wystarczy ofiarność w przeniesieniu sprzętu rehabilitacyjnego, podwiezienie autem lub rozmowa.

Obecnie wolontariusze rozdając kwiaty proszą mieszkańców o wsparcie, by dzięki zebranym pieniądzom pomoc hospicyjna docierała do wszystkich tych, którzy jej potrzebują. Uliczna kwesta odbędzie się 20 kwietnia br.

 Hospicjum w Dębicy istnieje przy parafii Miłosierdzia Bożego. Wolontariusze odwiedzają chorych w domach. Pomoc świadczy 28 osób, w tym trzech lekarzy, pięć pielęgniarek, psycholog. Zarówno pomoc, jak i sprzęt, udzielane są bezpłatnie.

 


Fot. Tomasz Rowiński

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej