<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


12.11.2008 - Obchody Święta Narodowego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Szkoła nr 3 skończyła 50 lat
26-10-2007

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy obchodziła 50 - lecie istnienia. Podczas uroczystości jubileuszowych przypomniano najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, uhonorowano wyróżniających się nauczycieli. Jubilatce zaśpiewano „Sto lat".

Na uroczystość jubileuszową dyrekcja szkoły zaprosiła m.in. jedenastu pierwszych absolwentów i nauczycieli placówki. – Poprzenosili nas z różnych szkół – mówi Zbigniew Szurek. – Były już to klasy koedukacyjne, jednak dziewczyny siedziały w innym rzędzie ławek niż chłopcy. Koledzy z innych szkół zazdrościli nam nowych sal i sprzętu.

Zbigniew Szurek, działacz PCK i klubu Honorowych Dawców Krwi siedział w ławce przed Stanisławem Świerkiem, dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej. – Dzisiaj z przyjemnością wróciliśmy do naszej szkoły i klasy, spotkaliśmy kolegów i koleżanki – mówi Świerk.

Podczas uroczystości przedstawiono także kronikę szkoły zawierającą zdjęcia i wycinki z prasy dotyczące szkoły a także wręczono nagrody i wyróżnienia dla nauczycieli przyznane przez burmistrza miasta i dyrektora szkoły.

 Po oficjalnej części jubileuszu uczniowie przedstawili okolicznościowy program artystyczny.

Szkoła Podstawowa nr 3 zaczęła funkcjonować jako odrębna placówka 1 września 1957 roku, wówczas oddano pięcioizbowy budynek przy ul. Parkowej (obecnie Krawszewskiego). W tym samym roku rozpoczęta została budowa budynku o 11 pracowniach wraz z gabinetami i salą gimnastyczną. Od 1995 roku szkoła nosi imię generała Tadeusza Bora – Komorowskiego. Mury szkoły opuściło dotychczas 4600 absolwentów a pracowało w niej 258 osób.

- Atutem naszej szkoły wciąż jest życzliwa i przyjazna atmosfera – mówi Paweł Adamek. – Ważne też, by było wesoło i tak jest, dlatego uczniom łatwiej się uczyć. Nasze wyniki w pracy dydaktycznej potwierdzają nagrody w konkursach przedmiotowych dla uczniów oraz osiągnięcia sportowe.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej