<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


12.05.2014 - Majowy Jarmark Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz „Dembicka Giełda Staroci” w Dębicy w obiektywie (fotoreportaż)
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych w Urzędzie Miejskim w Dębicy
12-12-2014

12 grudnia w Urzędzie Miejski w Dębicy pracownicy urzędu oraz wszystkie osoby odwiedzające urząd mają okazję nabycia ozdób świątecznych wykonanych ręcznie przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębicy działających przy Stowarzyszeniu „Radość”. Ceny ozdób wahają się od 5 do 15 złotych, stoisko czynne będzie do godziny 13.00.

Fundusze uzyskane ze sprzedaży rękodzieł przekazane zostaną na zakup materiałów, z których wykonane zostaną kolejne ozdoby. Proces tworzenia dzieł trwa kilka miesięcy, wszystkie prace wykonane są ręcznie od podstaw w kilku pracowniach – stolarskiej, witrażu czy ceramicznej. Do ich zrobienia używa się różnych materiałów: drewna, żołędzi, a także papieru.
Osoby, które dzisiaj nie zdążą zaopatrzyć się  w ozdoby na stoisku zorganizowanym w Urzędzie Miejskim, będą miały możliwość nabycia ich w Czytelni Miejskiej przy ul. Kościuszki, gdzie równocześnie odbywa się wystawa prac rzeźbiarza związanego z Warsztatami Terapii Zajęciowej – Jana Stasiowskiego. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej