<< powrót na stronę główną dziś jest: 1.04.2023 r.  
 


16.03.2009 - Tato, podaj – rodzinny turniej po raz trzeci
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dzień Strażnika Miejskiego
30-08-2014

29 sierpnia mszą świętą w kościele  p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa (Dębica-Latoszyn) pod przewodnictwem ks. proboszcza Kazimierza Fąfary funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Straży Gminnej rozpoczęli obchody ustanowionego 17 lat temu Dnia Strażnika Miejskiego. W uroczystości wzięli udział zastępcy burmistrza Dębicy Jerzy Gągała i Mariusz Trojan, którzy na ręce komendanta Straży Miejskiej w Dębicy Sylwestra Bieszczada złożyli życzenia dla wszystkich funkcjonariuszy z okazji ich święta oraz przekazali figurkę Świętej Jadwigi Śląskiej, patronki Dębicy.

Dzień Strażnika Miejskiego  jest obchodzony przez strażników 29 sierpnia,  w rocznicę uchwalenia ustawy z 1997 roku, która określa funkcjonowanie straży gminnej. Zadaniem strażników jest m.in.  reagowanie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia mieszkańców, zabezpieczenia ich mienia, zabezpieczenia imprez masowych i zgromadzeń publicznych, pomoc zagubionym zwierzętom czy interweniowanie w przypadku nieprawidłowego parkowania samochodów. Podczas kazania ks. Kazimierz Fąfara podkreślił jak ważna, odpowiedzialna i niejednokrotnie trudna jest praca strażników miejskich i gminnych : „Gdy jest zagrożone nasze bezpieczeństwo, nasze życie to prosimy policję, straż miejską o pomoc i oni z poświęceniem wykonują swoją służbę, swoją misję. Nie jest to służba łatwa, zwłaszcza kiedy człowiek ociera się sytuacje kiedy ma do czynienia z osobą agresywną, pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wówczas życie funkcjonariusza również może być zagrożone. Dlatego nie dziwimy się, że w Polsce jest tak duże zaufanie do przedstawicieli służb mundurowych: straży pożarnej, strażników miejskich i gminnych i policji” .
 
Po mszy świętej strażnicy, przedstawiciele władz miejskich oraz zaproszeni goście spotkali się w gościnnych wnętrzach przyparafialnej świetlicy, gdzie miało miejsce złożenie strażnikom przez zastępców burmistrza Jerzego Gągałę i Mariusza Trojana życzeń z okazji ich święta oraz podziękowań za pełnioną służbę. „W imieniu władz miejskich Dębicy chcemy złożyć wszystkim funkcjonariuszom Straży Miejskiej i Straży Gminnej podziękowania za pracę na rzecz społeczeństwa Dębicy oraz życzenia satysfakcji z pełnionej służby dzięki której wzrasta bezpieczeństwo w naszym mieście” - powiedział zwracając się do strażników miejskich zastępca burmistrza Mariusz Trojan. Podziękowania za codzienną, niejednokrotnie nie łatwą pracę strażników na rzecz bezpieczeństwa i porządku w mieście złożył także funkcjonariuszom zastępca burmistrza Jerzy Gągała.  Na ręce komendanta Sylwestra Bieszczada została przekazana przez zastępców burmistrza figura Świętej Jadwigi Śląskiej, patronki miasta. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej