<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


03.06.2014 - Dni Dębicy 2014
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dzieci z Rudek na Ukrainie z wizytą u burmistrza
19-08-2014

23 dzieci z partnerskiego miasta Rudki na Ukrainie odwiedziło dzisiaj dębicki magistrat. Dzieci i ich opiekunowie spotkali się z burmistrzem Pawłem Wolickim i przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Leskim. Podczas spotkania w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego opiekun grupy Mikołaj Kogut dziękował władzom Dębicy za gościnę w grodzie nad Wisłoką w tak trudnym dla Ukrainy i jej mieszkańców czasie.

„ Bardzo Wam dziękujemy za zorganizowanie naszego pobytu w Dębicy właśnie teraz, w tym ciężkim dla nas i  naszego kraju czasie. To dla nas bardzo dużo znaczy.  Wyciągnęliście do nas pomocną dłoń, pozwoliliście oderwać się od codziennych trosk i za to chcę serdecznie podziękować  Panu burmistrzowi i władzom miejskim” – mówił podczas spotkania w sali sesyjnej Mikołaj Kogut, opiekun grupy dzieci z Rudek na Ukrainie.  Podkreślił on także, że nie jest tak cenne organizowanie wyjazdów i pobytów kiedy wszystko w kraju jest w porządku, kiedy jest pokój i bezpieczeństwo, ale wtedy kiedy jest trudno i ciężko. 
Dzieci z Rudek będą gościły w Dębicy  przez tydzień. Zaplanowanych mają wiele atrakcji jak choćby wyjazd do Głobikowej, Rzeszowa, zwiedzanie Galerii Sztuki MOK czy  Muzeum Regionalnego. Jak mówi Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy, który koordynuje pobyt dzieci w Dębicy  program pobytu jest bardzo różnorodny: wyjścia na basen, lodowisko, wyjazdy do okolicznych miejscowości i wiele innych atrakcji. Grupa zakwaterowana została w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Wagnera. Pierwszego dnia pobytu dzieci otrzymały różne drobne upominki  m.in. koszulki z logiem Dębicy  w których pojawiły się w dębickim magistracie. 

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej