<< powrót na stronę główną dziś jest: 29.10.2020 r.  
 


01.06.2007 - Ruszyło Mundialito
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Recytowali Szymborską
28-04-2014

Justyna Kubicka z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy i Szymon Bielatowicz, reprezentujący Dom Kultury w Pustkowie Osiedlu, zostali zwycięzcami 2. Powiatowego Konkursu Poezji im. Wisławy Szymborskiej „Niektórzy lubią poezję”.

W konkursie, który odbywał się w Domu Kultury „Śnieżka”, wzięło udział 19 recytatorów. Każdy z uczestników przygotował dwa utwory, w tym jeden z twórczości polskiej noblistki. W komisji artystycznej zasiadły panie: Jolanta Nord, aktorka związana od lat z rzeszowskim Teatrem „Maska” oraz Elżbieta Kęsik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.
Drugie miejsce ex aequo zdobyli: Natalia Świstara z Domu Kultury w Pustkowie Osiedlu i Jakub Morawczyński z Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Dębicy. Trzecią nagrodą podzieliły się Wiktoria Staciło z MG nr 3 w Dębicy i Klaudia Kukla, reprezentująca MOK. Jury przyznało również wyróżnienia, które otrzymały: Oliwia Krysiak z Zespołu Szkół nr 1 w Dębicy, Michalina Staniec z Zespół Szkół w Lipinach oraz Magdalena Warzecha z Gimnazjum w Jodłowej. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej