<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


21.12.2012 - Inwestycje miejskie + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Fotoreportaż z inauguracja Jarmarku Bożonarodzeniowego 14.12.2013r.
16-12-2013

W minioną sobotę tj. 14 grudnia br. na dębickim Rynku odbyła się uroczysta inauguracja Jarmarku Bożonarodzeniowego, który potrwa do 22 grudnia włącznie. Tak więc, przed nami kolejne jarmarczne dni, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. To czas i miejsce gdzie można kupić smakołyki na bożonarodzeniowy stół oraz niebanalne ozdoby świąteczne.

Staraniem pomysłodawcy organizowanego jarmarku Jerzego Gągały  w  sobotę 21 grudnia odbędzie się  spektakularny pokaz tworzenia rzeźby w lodzie w wykonaniu Adama Pieśniewskiego, który z bloku lodowego o wymiarach 175/25/200 cm  stworzy pokaźną figurę. Celowo nie zdradzamy co dokładnie będzie przedmiotem eventu artysty i jaki pomnik wyjdzie spod jego ostrego cięcia  pił, palników i dłut.  Wszystkich dębiczan dużych i małych zachęcamy, aby towarzyszyli artyście i sami jako widzowie przekonali się co można stworzyć z bryły lodu.

To niecodzienne  Ice Show rozpocznie się około  godz. 10.00  w sobotę 21 grudnia. Proces tworzenia lodowej rzeźby  będzie trwał do  godz. 16.00 a wszystko  na płycie dębickiego Rynku.

 Dlatego jeszcze raz serdecznie zapraszamy dębiczan oraz wszystkich odwiedzających w tym czasie Dębicę  do udziału w tym niecodziennym przedstawieniu, pokazie wyobraźni i talentu najlepszego rzeźbiarza lodowego w Polsce -  Adama Pieśniewskiego.   Jak zapewnia artysta przewidziane do cięcia rzeźby nie były nigdzie wcześniej przez niego wykonywane. 

W zimowej aurze  świąteczna wizualizacji rzeźby lodowej długo będzie zdobiła nasz Rynek, a tym samym całe Miasto, ciesząc oczy dębiczan i odwiedzających nasze miasto gości.

 

 art. + foto MR 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej