<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.05.2024 r.  
 


04.06.2008 - Dni Dębicy na półmetku
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Mobilne Muzeum Jana Pawła II
08-10-2013

Radio RDN Małopolska zaprasza 20 października do Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy, gdzie gościć będzie w godzinach 8-20:00 Mobilne Muzeum Jana Pawła II. Wcześniej, od 7 października, będzie można obejrzeć wystawę prac fotograficznych „Mój Papież”, dokumentującą spotkania Jana Pawła II z ludźmi. Wystawa będzie czynna do 20 października.

Mobilne Muzeum Jana Pawła II to projekt krakowskiego Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” pragnący upamiętniać Osobę Ojca Świętego oraz promować Jego myśli i nauczanie. W tym celu osobiste pamiątki po Janie Pawle II wraz ze zdjęciami i filmami o Jego życiu są udostępniane w 18-metrowym pojeździe o wysokości 4 metrów i powierzchni wystawienniczej 62 m².

Do elementów ekspozycji należą m.in.: brewiarz i różaniec Papieża, sutanna i piuska papieska oraz zegar z rezydencji w Castel Gandolfo. Eksponaty zostały przekazane przez Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

 

Radio RDN, we współpracy z  Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy i parafią Miłosierdzia Bożego w Dębicy,  w szczególnym dla Jana Pawła II miesiącu – październiku, pragnie przypomnieć osobę papieża Polaka. Wstęp do muzeum jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich , zwłaszcza młodzież, do odwiedzenia muzeum.

Mecenasem honorowym tego wydarzenia jest Stefan Bieszczad prezes zarządu firmy Suret, sponsorem są Lasy Państwowe, partnerem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej