<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


06.06.2011 - Gwiazdy pamiętają o Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Zimowiska w dębickich placówkach
28-02-2013

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży już zakończyły się. Zgodnie z harmonogramem roku szkolnego 2012/2013 w dniach 11.02.2013 – 22.02.2013 od nauki odpoczywali uczniowie z woj. podkarpackiego.

Tradycyjnie dębickie placówki oświatowe przy współpracy z Miejskim Zarządem Oświaty w Dębicy przygotowały bardzo bogatą ofertę wypoczynku dla dzieci i młodzieży w postaci zimowisk, będących formą wypoczynku w miejscu zamieszkania. Zimowiska odbywały się w ośmiu placówkach: w szkołach podstawowych nr 2, 5, 8, 9, 10, 11 i 12 oraz gimnazjum nr 2, w terminie od 11 stycznia do 16 lutego. Ogółem   uczestniczyło w nich ponad 600 uczniów, atrakcyjnie spędzając czas w godz. od 9 do 14. Opiekę nad uczestnikami wypoczynku sprawują nauczyciele zatrudnieni w szkołach, w których odbywają się zimowiska.

Oprócz interesujących zajęć edukacyjnych  i rekreacyjno - sportowych odbywających się w szkołach, były także wyjazdy do teatru, kina, wycieczki do Krakowa, Rzeszowa, Mielca i w okolice Dębicy, kuligi w Głobikowej, a także wyjścia na basen i lodowisko, do muzeum regionalnego, galerii MOK oraz kręgielni.

W czasie zimowisk przewidziano także spotkania z policjantami z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, dotyczące między innymi zasad bezpiecznego wypoczynku i poruszania się po drogach.

Wypoczynek dzieci i młodzieży dofinansowany został z budżetu miasta w kwocie 21 000 zł.

Zimowisko w SP nr 12 w Dębicy

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się zimowisko zorganizowane w SP nr 12 w Dębicy. Dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu z Miasta Dębicy 73 uczestników zimowiska mogło atrakcyjnie i pożytecznie spędzić wolny czas.

 W ramach programu  profilaktyki uzależnień dzieci  wzięły udział w konkursach sportowych  i konkursie plastycznym  pod hasłem” Mój sposób na nudę ”. Aktywnie uczestniczyły  w zajęciach sportowych, karate, plastycznych, muzyczno- teatralnych, a także w  zajęciach na basenie i lodowisku w Dębicy.

Bardzo atrakcyjny okazał się wyjazd do Krakowa, gdzie uczestnicy zimowiska  zwiedzili Reprezentacyjne Komnaty Królewskie zamku wawelskiego i Katedrę na Wawelu, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta .

 

 

Miejskie Gimnazjum nr 4 w Dębicy na stoku w Krynicy

 

Dzięki wsparciu finansowemu Miasta Dębicy oraz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego udało się zorganizować zimowisko dla młodzieży MG nr 4 oraz grupy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii Miłosierdzia Bożego ( 50 osób).

W dniu 11 lutego  50 uczniów pełnych entuzjazmu wraz z opiekunami, zaopatrzeni w sprzęt do uprawiania sportów zimowych, wyjechali na czterodniowy wypoczynek rekreacyjno – turystyczny do Krynicy – Zdroju. Najważniejszym punktem zimowiska były codzienne zmagania na stoku Krynica – Słotwiny. Dla niektórych był to szczególny wyjazd, gdyż   pierwszy spróbowali swoich sił na nartach i snowboardzie.

Oprócz ośnieżonego stoku dla naszych młodych sportowców czekały inne atrakcje. W ostatki bawili się na wspólnej dyskotece. Niesamowite emocje towarzyszyły również wieczornemu kuligowi, który udał się w kierunku Bacówki nad Wierchomlą - schroniska turystycznego PTTK położonego w Beskidzie Sądeckim, w paśmie Jaworzyny Krynickiej, na niebieskim szlaku pomiędzy Runkiem i Pustą Wielką. Tam na zgłodniałych i zmęczonych, trudną walką z saniami i własnymi słabościami, uczniów – czekało ognisko z pieczonymi kiełbaskami. W ostatni dzień pobytu zaplanowany został seans filmowy, po którym wszyscy zapoznali się bliżej z urokami malowniczego miasta. Niektórzy wybrali odpoczynek w Pijalni Wód, inni spacer po mieście,  Górze Parkowej.

Z zimowego wypoczynku wrócili wszyscy pełni wrażeń, z nadzieją na kolejny taki wyjazd w przyszłym roku.

 

 

"Zabawy z książką i filmem" podczas ferii w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy

 

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy podczas ferii zimowych odbyły się - zajęcia edukacyjne nt. "Zabawy z książką i filmem". W dniu 15.02.2013 (piątek) MiPBP gościła grupę dzieci z Zimowiska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy. Zorganizowane zostały dla nich zajęcia edukacyjne i biblioterepeutyczne. Dzieci obejrzały wystawę dębickiego ilustratora Marka Regnera, zapoznały się z jego twórczością. Poznały różne etapy powstawania książki, a także ludzi oraz instytucje związane z jej powstaniem - prezentacja multimedialna pt. "Droga książki do czytelnika". Kolejną formą zabawy w której dzieci mogły aktywnie uczestniczyć były "Multimedialne zabawy z książką" - prezentacja oraz zabawa edukacyjna. Przeprowadzone zostały zajęcia biblioterapeutyczne pt. "Jak radzić sobie ze strachem". Podczas projekcji filmu animowanego pt. "Sekret Eleonory", dzieci mogły wcielić się w rolę bohatera, który przeżywał różne przygody w świecie książek.

 

Galeria zdjęć

 

 

Na feriach się nie nudzili

 

Trzy Placówki Wsparcia Dziennego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy: świetlica socjoterapeutyczna nr 1 „Zgrana Paka” przy ulicy Matejki, świetlica środowiskowa nr 2 przy ulicy Kraszewskiego i świetlica środowiskowa nr 3 przy ulicy Sienkiewicza w czasie ferii zimowych prowadziły atrakcyjne zajęcia. Skorzystało z nich kilkadziesiąt dzieci i młodzieży, którzy nie wyjeżdżali w tym czasie poza Dębicę.

W czasie ferii prócz zwykłych zajęć prowadzonych w świetlicach na uczestników czekały takie atrakcje jak: impreza integracyjną w Domu Kultury „Mors” pod nazwą „Świetlicowe Potyczki III”, gra w kręgle w Klubie Planeta przy ulicy Fabrycznej w Dębicy, wyjścia na basen i lodowisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Piłsudskiego w Dębicy, rozgrywki świetlicowe w Klubie Bilardowym „Pino” przy ulicy Głowackiego, wyjścia do Galerii Sztuki MOK na wystawę „Świat zmysłów” oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej na wystawę rysunków Marka Regnera, wyjazd do kina Helios w Rzeszowie na film „Hobbit. Niezwykła podróż”.

Policjantka Komendy Powiatowej Policji w Dębicy oraz strażak z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Dębicy odwiedzili podczas ferii dzieci i młodzież spędzających wolny od zajęć w szkole czas w świetlicach środowiskowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W atrakcyjnej formie policjantka i strażak przekazywali dzieciom wiadomości dotyczące podstawowych zasad zachowywania bezpieczeństwa, tak aby uniknąć zagrożeń na ulicach i w domu.

Wszyscy uczestnicy ferii w świetlicach MOPS byli z nich zadowoleni. Rodzice również, gdyż nie musieli się martwić o zapewnienie opieki swoim pociechom

Galeria zdjęć


SP nr 9


SP nr 9


SP nr 9


SP nr 9


SP nr 12


SP nr 12


SP nr 12


SP nr 12


SP nr 12


SP nr 12


MG nr 4


MG nr 4


MG nr 4 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej