<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


10.12.2009 - Z prawem jazdy łatwiej
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dzień troski o zdrowe piersi + foto
16-10-2012

13.10.2012r. w Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyła się konferencja pod patronatem Stowarzyszenia Ruchu Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w Dębicy poświęcona profilaktyce leczenia raka piersi u kobiet. Spotkanie podczas, którego dr Dorota Czudowska Prezes Polskiego Forum EUROPA DONNA wygłosiła konferencję na temat „Nowoczesne spojrzenie na profilaktykę raka piersi wg zaleceń EBCC” poprowadziła dr Anna Mazur Prezes Stowarzyszenia.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz regionu a w wśród nich m.in. Z-ca Burmistrza Miasta Dębicy Mariusz Trojan, Starosta Powiatu Dębickiego Władysław Bielawa, Za-ca Wójta Gminy Dębica Zdzisław Siwula, Pani poseł Renata Butryn, Pani Łucja Bielec Dyrektorka i Założycielka Ośrodka Diagnostycznego Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie w Mielcu jak również przedstawiciele środowiska lekarskiego, nauczyciele, młodzież dębickich szkół oraz mieszkańcy Dębicy z Panią Grażyną Guzik na czele.

Inicjatorem i organizatorem akcji jest  Stowarzyszenie Ruchu Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA, które propaguje wiedzę na temat raka piersi  w naszym regionie nieprzerwanie od 2000r. organizując m.in. bale i marsze różowej wstążki, spotkania, konferencje, wszystko po to aby uświadomić nas, że można pokonać i wygrać z chorobą nowotworową.  Stowarzyszenie reprezentowane jest przez zarząd w osobach: Prezes dr Annę Mazur, Wiceprezes Ewę Rusin, Sekretarza Marię Zacharę – Stępień, Skarbnika Ewę Kocoń oraz Członka Zarządu Joannę Żurek –Krupkę.

Po zakończeniu konferencji wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w Marszu Różowej Wstążki, który przeszedł bezpośrednio spod Urzędu Miasta ul. Kościuszki następnie ul. Piekarską do samego Rynku. Na Rynku za sprawą Fundacji „SOS Życie” z Mielca, zainstalowany był mammobus,  w którym kobiety mogły wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Uczestników marszu poprowadziła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Stanisława Świerka. 

MR 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej