<< powrót na stronę główną dziś jest: 1.04.2023 r.  
 


01.10.2010 - Europejczyk z Polski
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

„Tacy Sami” w ogrodzie
17-07-2012

Trwa realizacja projektu „Tacy Sami” przygotowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy. Program jest skierowany do dzieci, młodzieży oraz seniorów z miasta Dębicy. Dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” 2012 realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu.

Realizacja programu rozpoczęła się w maju imprezą integracyjną w Sportowej Stodole. Drugim etapem był plener malarski połączony z warsztatami plastycznymi w Pustyni w jednym z pięknych ogrodów.

W warsztatach wzięło udział 10 osób (z Domu Seniora 3 i 7 ze świetlic środowiskowych MOPS). Warsztaty trwały 4 dni. Każdego dnia przez 2 godziny uczestnicy zapoznawani byli z technikami malowania na płótnie i mieszania farb olejnych. Każda osoba wybrała sobie miejsce w ogrodzie i malowała jego wybrany fragment. Czas i miejsce zostało wcześniej ustalone przez grupę roboczą (6 osób) w ramach treningu zadaniowego.

Plenerowe warsztaty artystyczne miały na celu kształtowanie kreatywności. Jednocześnie doskonale sprawdziło się jego założenie: dzieci, młodzież oraz seniorzy podjęli dialog. Stawiali sobie zadania, wspólnie je rozwiązywali pomagając sobie wzajemnie.

Realizacja programu potrwa do końca września. Przed jego uczestnikami jeszcze dwie imprezy. W sierpniu czeka na nich piknik, we wrześniu podsumowująca wszystkie działania impreza rekreacyjna.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej