<< powrót na stronę główną dziś jest: 4.06.2023 r.  
 


15.04.2011 - Bezpieczny przedszkolak
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Koncert Noworoczny
13-01-2012

W Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbył się doroczny Koncert Noworoczny. Kolejny raz setki dębiczan mogły posłuchać doskonałej muzyki w świetnym wykonaniu uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Dębicy.

Jak w poprzednich latach koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej zaprezentowały się chóry PSM I i II stopnia prowadzone przez Alicje Stasiowską-Piwowar i Ewę Markiewicz oraz Dziecięca Orkiestra Smyczkowa pod dyrekcją Marty Fortuny. Chórom towarzyszył zespół kameralny prowadzony przez Ludwika Saramę. W tej części koncertu królował nastrój kolędowy. Były tradycyjne kolędy, ale także współczesne.

W drugiej części wystąpiła Orkiestra Symfoniczna PSM II stopnia. Dyrygował Stanisław Świerk. Jako soliści wystąpili: Beata Kraska, Emilia Jakubiec-Lis, Aleksandra Warżała, Paweł Walankiewicz i Grzegorz Tomaszewski. W repertuarze znalazły się się m.in. dobrze już znane dębickiej publiczności utwory J. Straussa, G. Verdiego i D. Szostakowicza oraz Bal wszystkich świętych z repertuaru „Budki Suflera”, tango Besame mucho, przebój Time to Say Goodbay i inne.

Jak zwykle koncert prowadziła brawurowo Renata Żabicka. W czasie koncertu wolontariusze zbierali datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Koncert noworoczny został zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I i II stopnia, Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów, Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Kultury. Wpisujący się już na stałe w muzyczny pejzaż Dębicy koncert noworoczny zakończył się bisami solistów oraz orkiestry prowadzonej przez Stanisława Świerka. Impreza trwała ponad 2.5 godziny i dała dębiczanom wiele pięknych artystycznych przeżyć. Jej sprawny przebieg wykonawcy i widzowie mogą zawdzięczać pracownikom Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej