<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


09.09.2008 - Indeksy już rozdane
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Otwarcie Warsztatów Terapii Zajęciowej
24-05-2007

Władze Dębicy uczestniczyły w otwarciu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli, które prowadzone są przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych "Radość . Otwarcie warsztatów, które odbyło się 23 maja br., połączone było z zabawą plenerową "Spotkajmy się Razem".

Warsztaty w Bobrowej Woli są trzecią tego typu placówkę w powiecie dębickim, drugą prowadzoną przez „Radość”. Otwarcie budynku, chociaż WTZ działają już od grudnia, nie obyło się bez tradycyjnego przecięcia wstęgi przez sponsorów, władze lokalne i przedstawicieli Stowarzyszenia. Warsztaty poświęcił uroczyście ks. Andrzej Tokarczyk, proboszcz parafii Św. Antoniego w Nagoszynie.

Część artystyczną, gorąco oklaskiwaną przez licznych gości, przygotowali podopieczni WTZ w Dębicy i Bobrowej Woli, a także dzieci z Osiedlowego Klubu Kultury "Emka". Na zajęcia do placówki uczęszcza 30 niepełnosprawnych, głównie z gminy Żyraków. Do dyspozycji podopiecznych WTZ jest sześć pracowni; komputerowo-poligraficzną, ogrodniczo-wikliniarską, stolarsko-techniczną, rękodzieła artystycznego, dziewiarstwa i szycia oraz gospodarstwa domowego. W warsztatach znajduje się także gabinet do rehabilitacji. Placówka utrzymywana jest z dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Paweł Morawczyński, wiceprezes Stowarzyszenia „Radość” otrzymał od burmistrza Pawła Wolickiego statuetkę „Dębicy - Miasta Otwartego”, za promowanie miasta    i działalność społeczną, nie tylko w mieście ale także w sąsiednich gminach.


Na uroczystość przybyły władze Dębicy


Poświęcenie budynku WTZ Fot. Tomasz Rowiński


Zwiedzanie warsztatów


Na otwarcie WTZ przybyło kilkaset osób


Artyści z "Radości" brawurowo wykonali utwór "Radość"


Występy artystów zachwyciły gości


Rycersko zaprezentowali się woje "Wisłoczanie"


Burmistrz Paweł Wolicki wręczył statuetkę "Miasta otwartego" Pawłowi Morawczyńskiemu, wiceprezesowi "Radości"


Władze samorządowe uczestniczyły w konkursie wiedzy o wszechświecie 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej