<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


09.11.2009 - Rozpocznie się przebudowa wlotów na krajowej czwórce
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Na Drabinie w Galerii Sztuki
13-06-2011

W ramach cyklu „Powroty” z okazji XXV lecia Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy dębiczanie mają okazję obejrzeć drugi raz wystawę rzeszowskiej grupy artystycznej „Na Drabinie”. Pierwszy raz mieli tę szansę w 1995 roku jeszcze w niewielkiej galerii zlokalizowanej w Rynku.

Grupa artystyczna „N Drabinie” powstała przeszło 20 lat temu. Tworzą ją czterej artyści plastycy o bardzo różnej estetyce: Krzysztof Motyka, Antoni Nikiel, Marek Olszyński i Marek Pokrywka. Ten ostatni miał w Dębicy również indywidualną wystawę w 1993 roku, gdy pokazywał swoje głośne prace z cyklu „Stworogęby”.

Jan Wolski, krytyk sztuki z Rzeszowa, obecny w czasie wernisażu w Dębicy mówiąc o grupie „Na Drabinie” zaznaczał, że artyści są ze sobą bardzo luźno związani. W katalogu dostępnym w czasie wernisażu pisze: „Łączność między nimi zasadza się na zbieżnych latach szkolnych, studenckich, tych samych miejscach pracy zawodowej. Ich propozycje artystyczne są tak różnorodne, że trudno nawet mówić o cechach wspólnych. Takie jednak działania przyczyniają się do przekraczania konwencjonalnych granic, stymulują rozwój, pokazują nowe możliwości, krótko mówiąc: służą aktywizacji działań – wyjaśnia Jan Wolski i dodaje. Niewątpliwie wspólne występowanie członków grupy „Na Drabinie” odznacza się wyraziściej w obiegu społecznym, wspomaga eksponowanie i rozpowszechnianie pojedynczych dokonań, sumuje niejako różne propozycje”.

Wystawa w dębickiej Galerii Sztuki MOK trwać będzie do 10 lipca br. Informacje o artystach grupy „Na Drabinie” dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. (aj)


Fot. Andrzej Janiec

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej