<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


17.03.2011 - Interpretowali swoje ulubione teksty
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Pantofelek Królowej Jadwigi
23-05-2011

Już czwarty raz odbył się Przegląd Amatorskich Dziecięcych Zespołów Tanecznych „Pantofelek Królowej Jadwigi”. Impreza, która zgromadziła kilkanaście zespołów tanecznych z Dębicy, Mielca, Ustrzyk Dolnych, Pustkowa i Jodłowej odbyła się w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury. Jej organizatorami są: Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy oraz MOK.

Założenie przeglądu jest bardzo proste: startują w nim zespoły taneczne działające przy szkołach podstawowych. Uczestnicy przeglądu walczyli w czterech kategoriach: tańce ludowe (dzieci z klas młodszych i IV-VI) oraz formy różne (z tym samym podziałem na kategorie wiekowe).

Najliczniej obsadzona była kategoria formy różne wśród młodszych dzieci. Tym większy sukces zespołu „Świetliki” z Mielca, który zdobył I miejsce. Na drugim miejscu jury widziało zespół „Czarny Kot” z SP nr 2 w Dębicy, III miejsce – „Biedroneczki” z SP nr 1 w Jodłowej, IV miejsce - „Karisma” z ZS w Pustkowie Osiedlu, V miejsce „Perełki” z ZS nr 1 w Dębicy oraz VI miejsce „Wesołe Dzieciaki” z SP nr 8 w Dębicy. W tej samej kategorii, lecz wśród uczniów klas IV-VI wystartował jedynie zespół „Szok” z SP nr 3 w Mielcu i on uzyskał I nagrodę.

W tańcu ludowym w kategorii dzieci młodszych I miejsce zdobył zespół „Mali Jodłowianie” z ZS nr 1 w Jodłowej złożony z uczniów klas I-II. Na drugim miejsce znaleźli się ich starsi koledzy z klas II-III występujący pod tą samą nazwą „Mali Jodłowianie.

Wśród starszych uczniów klas podstawowych w kategorii taniec ludowy I miejsce bezapelacyjnie zdobył bardzo dobry zespół „Bandanki” z ZS nr 1 w Ustrzykach Dolnych. Na II miejsce uplasowali się uczniowie SP nr 12 w Dębicy z zespołu „Tańczące Piegusy”, na III miejscu – „Mali Jodłowianie” z ZS nr 1 w Jodłowej.

Jury nagrodziło Zuzannę Turek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy za „ciekawą osobowość”.

Organizatorka przeglądu Grażyna Witkowska-Gac ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy podziękowała ludziom, dzięki, którym impreza mogła się tak sprawnie odbyć: Elżbiecie Kęsik, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury, Dorocie Pięcie, dyrektorowi SP nr 2, Barbarze Pelczar-Białek, dyrektorowi wydziału edukacji Starostwa Powiatowego, Joannie Grych-Węglarz z Fundacji „Śnieżki” „Twoja Szansa” oraz Ireneuszowi Kozakowi, dyrektorowi Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy. (aj)


Fot. Andrzej Janiec



 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej