<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


13.11.2014 - Dębiczanie świętowali Dzień Niepodległości
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dębiccy lekarze na podium
05-05-2011

VII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu, ktorych gospodarzem była Dębica zgromadziły 54 medyków z 15 Okręgowych Izb Lekarskich. Lekarze rywalizowali na dębickich obiektach sportowych w 32 konkurencjach. Mistrzostwa otworzyła dr Anna Jegier - prezes Zarządu Głównego Medycyny Sportowej. W zawodach wystartowali także dębiccy lekarze, którzy reprezentowali Okręgową Izbę Lekarską w Rzeszowie: Elżbieta Nowak - Bereś, Anna Mytkoś, Krzysztof Iwański, Maksymilian Stęga, Zenon Dul.

Największe sukcesy osiągnęła Elżbieta Nowak - Bereś, ktora zajęła I miejsce w kilku konkurencjach: 50 i 100 m stylem grzbietowym, 50 i 100 m - klasycznym, 50 i 100 m motylkowym, 800 m dowolnym i w sztafecie rodzinnej. Inna ldębicka lekarka Anna Mytkoś zdobyła II miejsce na dystansach: 50 m dowolnym, 50 m grzbietowym oraz 50 i 100 m klasycznym. Zenon Dul zdobył brązowy medal na 50 m stylem motylkowym. W klasyfikacji ogólnej na I miejscu uplasowała się Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi, na II - Rzeszów, III zdobył Szczecin, IV - Lublin, V - Śląsk, VI - Poznań. Jak podkreśla Janusz Bieniasz - głowny organizator mistrzostw lekarze z całej Polski od siedmiu lat przyjeżdżają do Dębicy, po to, zeby porywalizować na dębickich obiektach sportowych. Dobra organizacja zawodów, dodatkowo wycieczki po Dębicy i okolicach sprawiają, że przyjezdni z różnych części kraju lekarze dobrze czują się w naszym mieście. Dodatkową atrakcja w tym roku było dla nich korzystanie z Parku Wodnego. 

Organizatorami zawodów byli: Komisja Turystyki i Sportu ORL w Rzeszowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Urząd Miejski w Dębicy, Szpital Powiatyowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy, Komisa ds. Kultury, Sportu i Rekreacji NRL w Warszawie, Hotel Gold. Honorowy patronat objęli:  Maciej Hamankiewicz - prezes NRL, Władysław Bielawa - starosta powiatu dębickiego, Paweł Wolicki - burmistrz powiatu dębickiego, Krzysztof Szuber - przewodniczący ORL w Rzeszowie, Przemysław Wojtys - dyrektor SP ZOZ Dębica.

 


Fot. Ewa Podolska

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej