<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


09.03.2011 - Oddali hołd żołnierzom wyklętym
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Przegląd piosenki anglojęzycznej
20-04-2011

Karolina Zawierucha ze Szkoły Podstawowej w Podgrodziu i duet Butterflies, czyli Joanna Kosiba i Karolina Chmura ze Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej, zostali zwycięzcami VI Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej „English Song Competition”, który odbywał się 14 kwietnia w Domu Kultury Śnieżka.

Na scenie zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców, uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu dębickiego.  W jury zasiedli: Sylwia Wygonik, nauczycielka muzyki, właścicielka Szkoły Muzycznej Yamaha w Dębicy, Marzena Dziurzyńska, nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy, Joanna Sosin, nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 8 w Dębicy, która pełni również funkcję dyrektora tej szkoły, Ewelina Gleń, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia, laureatka wielu konkursów muzycznych oraz Artur Wygonik, muzyk, dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha w Dębicy.

Karolina Zawierucha, laureatka pierwszego miejsca w kategorii solistów zaśpiewała „Mercy”, przebój wokalistki Duffy. Drugie miejsce zdobyła Aleksandra Ożóg z SP nr 3 w Dębicy. Trzecia nagroda przypadła Idze Dąbrowskiej z dębickiej SP nr 9. Wręczono trzy wyróżnienia, otrzymały je  Julia Dziedzic ze Strzegocic, Joanna Stryczek z Pustkowa i Wiktoria Chmura z Grabin.

W kategorii  duet, zespół zwyciężyły Joanna Kosiba i Karolina Chmura, czyli duet Butterflies, który urzekł jurorów i zebraną publiczność wykonaniem utworu „Tell Him”, który w oryginale wykonały Celine Dion i Barbara Streisand. Drugie miejsce przypadło zespołowi Różyczki ze Szkoły Podstawowej w Róży, w składzie: Agnieszka Niedbalec, Sabina Kolbusz, Katarzyna Chmiel, Natalia Pych. Miejsce trzecie zdobył zespół Friends, złożony z Artura Bereka, Agaty Ciszczoń, Katarzyny Kos, Sylwii Kozneckieja i Żanety Proszowskiej, którzy reprezentowali  Szkołę Podstawową nr 1 w Jodłowej. Wyróżnieni przez jury otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz nagrody pocieszenia.

Organizatorami imprezy byli nauczyciele języka angielskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy – Edyta Augustyn, Monika Szymańska i Halina Szpara.


Fot. Łukasz Pas

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej