<< powrót na stronę główną dziś jest: 27.09.2023 r.  
 


13.06.2010 - Dama Orderu Uśmiechu w Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

„Dzień Francuski” w Domu Seniora
15-02-2011

W Domu Seniora odbyło się 10 lutego 2011 r. spotkanie zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury pod nazwą „Dzień Francuski”, w którym oprócz szacownych seniorów wzięli udział Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy i Elżbieta Kęsik, dyrektor MOK.

Dębiczanie odwiedzający Dom Seniora w godzinach popołudniowych i uczestniczący w różnego rodzaju formach aktywności przewidzianych dla nich, podziękowali burmistrzowi za to wyjątkowe miejsce i jego działalność. Helena Wątróbska bardzo pochlebnie wypowiedziała się na temat działalności pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury: Agnieszki Mastaj i Małgorzaty Pietruchy, które z dużym zaangażowaniem organizują i urozmaicają czas  stałym bywalcom Domu Seniora.

Impreza miała na celu prezentację historii, kultury i kulinariów Francji. Na początku spotkania Agnieszka Mastaj, zrobiła krótki wykład na temat początków historii państwa francuskiego  i związanych z nim ciekawostek. Następnie spontanicznie rozpoczęły się rozmowy pomiędzy seniorami. Irena Boczkowski, która spędziła kilka lat we Francji, opowiadała o swoim pobycie w tym kraju, ludziach i zwyczajach.  Henryk Puszko w sposób satyryczny przedstawił swoją wizję państwa francuskiego. Podczas spotkania nie brakło wesołych historyjek, muzyki, poezji, dobrego humoru i uśmiechu oraz wykwintnych potraw rodem z Francji. Dania, które podano do degustacji, łączyły w sobie elementy śniadania, obiadu i kolacji i tak na stole pojawiły się francuskie ciasto i owoce jako deser, zapiekanka francuska jako danie gorące oraz bagietka z serami camembert jako przysmak śniadaniowy Francuzów.


Fot. Sylwia Gwóźdź

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej