<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


11.05.2010 - Dzień Strażaka z nowym sprzętem
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Wystąpili z kolędami
14-01-2011

Dominika Żurek z Europejskiego Klubu dla Dzieci w Dębicy zwyciężyła w najmłodszej grupie solistów 1. Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbywał się w ubiegłą środę w Domu Kultury Śnieżka.

W grupie starszej - klas 4-6 najwyższy laur przypadł Aleksandrze Ożóg ze Szkoły Podstawowej nr 3, w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zwyciężyła Dominika Kwiecień z Zespołu Szkół w Jaworzu Górnym. Najlepszym zespołem wokalnym przeglądu została grupa Pryma z Zespołu Szkół ze Strzegocic.

W przeglądzie wzięło udział 20 solistów i 6 zespołów wokalnych ocenianych przez jury w składzie: Mateusz Pieniądz, Stanisław Wiktor, Janusz Susz. W kategorii solistów - klasy 0-3 drugie miejsce zdobyła Magdalena Świerk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy, trzecie miejsce przypadło Zuzannie Greckiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy, wyróżniono także Aleksandrę Bezak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy. Paula Kępa z dębickiej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Promyki Nadziei zdobyła 2. miejsce w kategorii solistów - klasy 4-6, Kinga Kania ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy otrzymała trzecią nagrodę, wyróżniono Julię Dziedzic z Zespołu Szkół w Strzegocicach. W najstarszej grupie solistów - szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych drugi laur przypadł Agnieszce Moskal z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, wyróżnienie odebrała Claudia Dziopa z dębickiego Vocal Studio; trzeciego miejsca nie przyznano. Drugą nagrodę w kategorii zespołów wokalnych zdobyła grupa Różyczki ze Szkoły Podstawowej w Róży, trzecie miejsce ex aequo przyznano zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy i grupie Kada z Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie.Jury wyróżniło także Kwartet Ekonomik z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

Organizatorem przeglądu i fundatorem nagród jest Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.


Fot. Łukasz Pas

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej