<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


04.08.2008 - Siódme „Abecadło”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Integracyjne śpiewanie
07-12-2010

Już po raz dziesiąty w Dębicy odbył się Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pod hasłem „Podajmy sobie dłoń”. Niepełnosprawnych dziecięcych artystów na scenie wspomagali ich zdrowi koledzy.

W tym roku na scenie Domu Kultury MORS, w kilkuminutowych występach, zaprezentowało się kilkuset wykonawców. Dzieci i młodzież przyjechały z całego Podkarpacia. Z okazji jubileuszu uczestnicy spotkania obejrzeli film podsumowujący dziesięciolecie festiwalu.

- Te występy to przede wszystkim mają wpływ na rozwój psychofizyczny dzieci Małgorzata Dybowska, współorganizatorka festiwalu. – Już same przygotowania utwierdzają w dzieci wiarę w siebie i swoje możliwości. Występując przed publicznością dostaje jakby ładunek pozytywnej energii i akceptuje samego siebie zaznacza jak ważny dla dzieci niepełnosprawnych jest występ na scenie.

Imprezę od początku organizuje Zespół Szkół nr 1 w Dębicy. Rokrocznie szkołę w tym przedsięwzięciu wspomaga Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski. – To bardzo piękna impreza, która uczy nas pokory i akceptacji takimi, jakimi jesteśmy – mówi Mariusz Szewczyk, pełniący funkcję burmistrza Dębicy. – Radość artystów z występu na scenie był nagrodą dla nas wszystkich. To wspaniale, że organizatorzy wciąż mają zapał, by rozwijać imprezę oraz mają wsparcie sponsorów.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej