<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


16.10.2008 - Jakie prezes Urbanik ma plany co do obiektów sportowych?
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Święto twórców kultury
10-11-2010

W Domu Kultury „Śnieżka” odbyło się III Spotkanie Pokoleń Twórców, Animatorów i Pracowników Kultury. W sali widowiskowej „Śnieżki” spotkali się najstarsi pracownicy i działacze kultury, którzy zakończyli już swoją aktywność oraz ich następcy. Nie brakowało dzieci i młodzieży, którzy korzystając z szerokiej oferty kulturalnej Miejskiego Ośrodka Kultury oraz innych placówek kulturalnych w mieście rozwijają swoje artystyczne zainteresowania i pasje.

Program artystyczny rozpoczął się od występów stypendystów burmistrza miasta w zakresie upowszechniania kultury. Każdy z czworga stypendystów, Aleksandra Ożóg, Dominika Migoń, Klaudia Majdosz, Paweł Prucnal, zaprezentował swoje umiejętności. Prowadzący spotkanie Mateusz Pieniądz z Miejskiego Ośrodka Kultury przypomniał ich krótkie biografie, gdyż rokują oni ogromne nadzieje na przyszłość.

Razem ze stypendystami burmistrza miasta występowali także mali laureaci festiwalu „Dębica śpiewa”. Julia Kipa, Martyna Jasypów i Kamila Kowalska zaśpiewały swoje piosenki przyjmowane z wielkim aplauzem przez publiczność. Tu warto przypomnieć, że piosenki laureatów festiwalu zostały nagrane w studiu nagrań Miejskiego Ośrodka Kultury i wydane na płytce CD.

Mariusz Szewczyk, burmistrz miasta oraz Jan Borek, przewodniczący Rady Miejskiej wręczyli okolicznościowe podziękowania dla ludzi wspierających dębicka kulturę: Anna i Janusz Urbanikowie, Andrzej Barszcz, Krystyna i Andrzej Karasińscy, Renata Nagawiecka, Jan Maślanka, Dorota i Stefan Bieszczadowie, Edward Brzostowski otrzymali podziękowania za „aktywne uczestnictwo w kreowaniu i wspieraniu inicjatyw kulturalnych w naszym mieście”.

Specjalne podziękowania otrzymali proboszczowie parafii dębickich: p.w. Św. Jadwigi ks. prałat Ryszard Piasecki, p.w. Matki Bożej Anielskiej ks. Jan Krupa i p.w. Miłosierdzia Bożego ks. prałat Józef Dobosz. „Dziękujemy za koncerty odbywające się w kościele. Są one swoistą, pełną zadumy i refleksji modlitwą, w której uczestniczą zgromadzeni. Dziękujemy za umożliwianie artystom realizacji ich projektów w świątyni – miejscu modlitwy i zadumy nad własną drogą”.

Bardzo ciepłe słowa zostały skierowane do Elżbiety Kęsik, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury oraz pracowników tej placówki. Poseł Jan Warzecha oraz Bożena Mateja, prezes stowarzyszenia „Uwierz w siebie” dziękowali jej za wiele interesujących imprez oraz przedsięwzięć kulturalnych organizowanych lub inspirowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

Spotkanie zostało zakończone spektaklem satyrycznym pt. „Kłania się PRL” wg. Stefanii Grodzieńskiej w wykonaniu Danuty Borowieckiej. Aktorka pochodzi z Nagoszyna i na deskach Domu Kultury „Śnieżka” stawiała swoje pierwsze kroki. Brała udział również w przedstawieniach legendarnego kabaretu dębickiego „Skra”. Jej występ został przyjęty bardzo ciepło a dowcipny tekst i brawurowo wykonywane piosenki szybko rozbawiły zebranych. (aj)

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej