<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


16.06.2014 - Dębicki Jarmark oraz „Dembicka Giełda Staroci” w Dębicy 14 czerwiec 2014r. + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Europejczyk z Polski
01-10-2010

Polskie tańce narodowe, kuchnia polska oraz pokaz slajdów z symbolami polskości towarzyszyły kolejnej edycji projektu „Mały Europejczyk to Ja i Ty”, który realizowany jest w Przedszkolu Miejskim nr 1. Po spotkaniach z kulturą Słowacji, Bułgarii, Ukrainy i Niemiec, 29 września br., odbył się Dzień Polski.

- Nasz autorski projekt pod hasłem „Mały Europejczyk to Ja i Ty” jest realizowany w ramach wielostronnej współpracy międzynarodowej -  mówi Anna Szczepanik, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1. – Dzieci mają możliwość poznania kultury innych krajów, uczą się piosenek w różnych językach. Przedszkolaki bardzo lubią te zajęcia.

Podczas Dnia Polskiego dzieci odtańczyły „Krakowiaka” i „Poloneza” oraz śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Po części artystycznej obejrzały prezentację multimedialną „Polska to mój kraj, Dębica to moje miasto”, przygotowaną przez wychowawców.

Przed degustacją polskich potraw  odbyła się wspólna zabawa taneczna.  Na parkiecie, wraz z przedszkolakami wirowali zaproszeni goście: Mariusz Szewczyk, pełniący funkcję burmistrza Dębicy, Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, Robert Podlasek, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miejskiej oraz Katarzyna Augustynowicz – Skruch, przewodnicząca Rady Rodziców.  

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej