<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


27.11.2013 - Gimnazjaliści z wizytą w ratuszu
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Promyki Nadziei mają 10 lat
28-09-2010

- Wszyscy tworzymy jedną wielką rodzinę wraz z naszymi siostrami, wychowawcami i wolontariuszami, do której powoli dołączają nasi rodzice. Jest nas 120. Najmłodsze Ania i Paula skończyły już 2 lata, a najstarszy Kamil - 22 lata. Potrafimy razem bawić się, uczyć, pracować. Czasem zdarzają się nieporozumienia, ale to wszystko po to, byśmy nauczyli się przebaczać.

 -Patronuje nam bł. Edmund Bojanowski, serdecznie dobry człowiek, który swoje życie, talenty i zdolności poświęcił służbie dzieciom, ubogim i chorym. Przykładem własnego życia poucza nas, abyśmy pomnażając dobro dawali nadzieję. Sobie nawzajem, tym, którzy ją tracą doświadczeni trudnościami oraz tym, którym wydaje się, że ich życie nie ma sensu. W naszej rodzinie Promyków każdy jest potrzebny, tutaj pomagamy sobie wzajemnie – tak piszą na swojej stronie internetowej siostry służebniczki dębickie o Promykach Nadziei, które w ubiegłą sobotę obchodziły jubileusz 10-lecia swojego istnienia.

Z tej okazji w kościele Ducha Świętego przy ulicy Krakowskiej odprawiono mszę św. Po niej wszyscy spotkali się w ogrodzie ochronki. Kilkadziesiąt osób: dzieci, dorosłych, wolontariuszy oraz prowadzących placówkę sióstr służebniczek spędzili kilka godzin na dobrej zabawie korzystając z pięknej słonecznej pogody. Dopisali także przyjaciele Promyków Nadziei: z Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego i innych instytucji wspomagających działalność przedszkola.

Funkcjonująca od 10 lat ochronka Promyki Nadziei” prowadzona przez siostry służebniczki dębickie cieszy się wśród rodziców dzieci w wieku przedszkolnym bardzo dobrą opinią. Co roku pewna grupa rodziców nie może zapisać do tego przedszkola swoich dzieci. Bardziej zapobiegliwi robią to z dużym wyprzedzeniem: rok, nawet dwa lata wcześniej, aby być pewnym przyjęcia.

O popularności przedszkola prowadzonego przez siostry służebniczki decydują nie tylko ciekawe zajęcia i bogato wyposażone pracownie: plastyczna, muzyczna, tkacka, ceramiczna, komputerowa, krawiecka i inne. Jest również siłownia i dużo miejsca do zabawy, tak w budynku przy ulicy Krakowskiej, jak również w ogrodzie. Jest jeszcze bardzo sympatyczny klimat, który tłumaczy zresztą nazwę ochronki „Promyki Nadziei”. - Jeśli jesteś samotny, myślisz, że nikt cię nie kocha, że nic nie potrafisz, albo nazywają cię „trudnym dzieckiem” - nie bądź smutny. Chcemy być dla ciebie promykiem nadziei, że mimo wszystko, możesz znaleźć przyjaciół i radość, tworzyć wspaniałe rzeczy, ciekawie spędzać czas.

I tak jest rzeczywiście od 10 lat. (aj)


Fot. Andrzej Janiec

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej