<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


20.06.2008 - Burmistrz zaprasza na place zabaw
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Nauka rozpoczęta
03-09-2010

Miejska uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się 1 września w Gimnazjum nr 4, którego budynek został wyremontowany przez wakacje. W Dębicy, w placówkach oświatowych podległych miastu, rok szkolny rozpoczęło 1307 przedszkolaków, 2662 uczniów w szkołach podstawowych i 1503 w gimnazjach.

- W szkole przeprowadzono kompleksową termomodernizację z wymianą stolarki drzwiowej i instalacji centralnego ogrzewania – mówi Andrzej Czudecki, dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 4. – W poprzednich latach wymieniona była stolarka okienna. Poza tym wykonano także prace związane z bezpieczeństwem i estetyką budynku.

Podczas inauguracji roku szkolnego młodzież szkolna przygotowała słowno - muzyczny program artystyczny.  Miłym akcentem uroczystości było także złożenie ślubowania przez 11 nauczycielek, które w wakacje zdały egzamin stopień nauczyciela mianowanego. Akty mianowania wręczył Mariusz Szewczyk, pełniący funkcję burmistrza Dębicy.

- Rozpoczynamy kolejny rok szkolny, a wraz z nim podejmujemy nowe wyzwania – mówił burmistrz Szewczyk. - Zarówno dzieci, młodzież, jak i nauczycieli czeka wytężona praca. Praca nauczycieli jest nieoceniona i ciągle jeszcze, niestety, niedoceniona. Niemniej jednak sądzę, że  zaangażowanie prowadzić będą do jeszcze wyższych wyników nauczania, do większej liczby uśmiechniętych, zadowolonych wychowanków. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej