<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


10.05.2010 - Kolejne pieniądze z Unii Europejskiej dla „Wodociągów Dębickich”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dębica podpisała z Mielcem umowę o współpracy
28-04-2007

Burmistrz Dębicy Paweł Wolicki i prezydent Mielca Janusz Chodorowski podpisali 27 kwietnia br.umowę intencyjną o współpracy miast. Oba samorządy będą wspólnie pozyskiwać pieniądze z Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa. Wkrótce miasta połączy linia autobusowa, Dębica i Mielec piszą wspólny projekt reorganizacji Miejskiej Komunikacji Samochodowej.

- Chcemy skorzystać także z dotacji unijnych na utworzenie wspólnej trasy rowerowej, przez Przecław, Baranów Sandomierski aż do Sandomierza – mówi Janusz Chodorowski, prezydent Mielca. – Trasa tylko połączy miasta, wokół których już istnieją ścieżki rowerowe, pozwalające poznawać walory okolicy. Pomysłów jest bardzo dużo,  także oczekiwań ze strony mieszkańców obu miast. Ta umowa tylko formalizuje to, co już wspólnie rozpoczęliśmy.

Prezydent Chodorowski dodał, że Dębica ma wiele walorów, których nie posiada Mielec. Było to widoczne przede wszystkim z Łysej Góry, gdzie na punkcie widokowym przy ul. Tetmajera podpisano umowę.

- Z góry lepiej widać bliskość Dębicy i Mielca – żartuje burmistrz Paweł Wolicki. – Oba miasta od lat łączy bardzo wiele. Nasza współpraca jest tylko uzupełnieniem tego, co już dawno ma miejsce wśród mieszkańców. Miasta nie będą konkurować. Chcemy uzupełniać się z ofertami dla mieszkańców. Razem będziemy walczyć o pieniądze z budżetu województwa i budżetu państwa.

Z Mielca przyjechali radni miejscy na czele z przewodniczący Zdzisławem Nowakowskim oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. W sali sesyjnej dębickiego ratusza zapoznali się z radnymi z Dębicy i naczelnikami poszczególnych wydziałów magistratu. Tutaj gości powitał Jan Borek, przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy. Następnie w sali ślubów samorządowcy obejrzeli krótki film o Dębicy a potem zwiedzili obiekty sportowe: lodowisko, basen i stadion miejski. Wspólnie przeszli spacerem z Placu Solidarności, przez Rynek, przed kościół Św. Ducha. Stamtąd delegacje przejechały na punkt widokowy przy ul. Tetmajera. Tam odbyło się spotkanie towarzyskie, luźne rozmowy o wspólnych pomysłach i podpisanie umowy. Poza burmistrzem i prezydentem, podpisali je także przewodniczący Rad Miejskich obu miast.


Gości z Mielca w Urzędzie Miejskim powitał burmistrz Paweł Wolicki i przewodniczący Rady Miejskiej Jan Borek


Andrzej Żaba, p.o. naczelnika Wydziału Organizacyjnego i Kadr podczas prezentacji pracowników Urzędu Miejskiego


Delegacje na wspólnym spacerze na Placu Solidarności Fot. Tomasz Rowiński


Przed pomnikiem papieża Jana Pawła II


Gościom z Mielca podobał się basen olimpijski i lodowisko


Na polanie z widokiem na Dębicę przyjemniej się rozmawiało o poważnych sprawach


Podpisanie umowy partnerskiej


Ludzie kultury już współpracują od lat: Jacek Tejchma, dyrektor MCK, Marta Szczyrek, dyrektor MOK i Jan Borek


Na stadionie miejskim


W Urzędzie Miejskim w Dębicy


Prezydenta zaciekawiła galeria dębickich burmistrzów


Zwiedzanie basenu


Zwiedzanie Dębicy


Toast za dobrą współpracę

 
Powyższe działania dotyczą Programu dla Dębicy:

  • Realizacja działań wspólnych mogących przynieść korzyści zarówno miastu Dębica, jak też gminom sąsiednim, co w efekcie stworzy większe możliwości pozyskania funduszy strukturalnych z Unii Europejskiej
  • Szeroka promocja miasta i regionu jako społeczności zorganizowanej w działaniu i walce o środki unijne
  • Łączenie potencjałów miasta i gmin sąsiednich w celu zwiększenia rangi inwestycji i uzyskania dodatkowej wartości przedsięwzięcia


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej