<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.02.2024 r.  
 


09.01.2014 - Noworoczny Turniej Piłki Halowej pełen emocji
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Jest dofinansowanie na basen rekreacyjny
13-06-2010

Miasto podpisało umowę z Urzędem Marszałkowskim o dofinansowanie projektu „Rozbudowa i przebudowa obiektu hali basenów i lodowiska w Dębicy: Etap I - Basen rekreacyjny”. W ramach Osi priorytetowej 5 „Infrastruktura publiczna” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013” miasto otrzyma 3 mln złotych z funduszu. Łączny koszt inwestycji to 9,7 mln zł.

W Aquaparku, który będzie stanowił część kompleksu sportowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy znajdzie się wiele atrakcji: rura do zjeżdżania o długość 104 m, masaż wodospad, masaż karku, masaże ścienne 6-dyszowe, rwąca rzeka, zjeżdżalnia, fontanna kielich, wodospad ze ściany wspinaczkowej, fontanna ze skały na wyspie, reflektory podwodne, brodzik z gejzerem wodnym i wielorybem, wanna whirpool z masażami wodnymi i powietrznymi.

- Poza tym na terenie kompleksu powstanie punkt gastronomiczny, sklep sportowy i fitness klub – mówi Wiesław Stanaszek, naczelnik Wydziału Planowania Strategicznego Urzędu Miejskiego. - W obiekcie będą mogły przebywać jednocześnie 223 osoby, w tym 175 w części basenowej oraz 48 w części gastronomicznej. Basen będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.  Za bezpośredni nadzór nad budową odpowiada Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego, który współpracuje z firmą "Skanska", wykonawcą. 

Według Grażyny Rymut, naczelnika Wydziału Inwestycji wspólpraca z wykonawcą przebiega bardzo dobrze. - Inwestycja wymaga skomplikowanych i specjalistycznych prac  - mówi Grażyna Rymut.

Projekt budowy basenu rekreacyjnego jest pierwszym etapem prac w zakresie rozbudowy i przebudowy hali basenów i lodowiska. W ramach drugiego etapu, w drugiej części hali powstaje ośmiotorowy basen pływacki o długości 25 m wraz z trybunami. Inwestycja jest w 50 procentach dotowana z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. 

Kompleks będzie jednym z nowocześniejszych obiektów tego typu w regionie i posłuży mieszkańcom naszego miasta jak również sąsiednich miejscowości.

Budowa Aquaparku jest na bardzo zawansowanym etapie. Pierwsze prace ruszyły w kwietniu 2009 roku. Otwarcie obiektu planowane jest na koniec października 2010 roku. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej