<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


20.05.2009 - Niecodzienni petenci
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Młodzi dębiczanie uczą się dbać o środowisko
28-04-2010

Mariusz Szewczyk – pełniący funkcję burmistrza Dębicy został zaproszony na podsumowanie VI Edycji Konkursu Przyrodniczego „Niech bije zielone serce Ziemi”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 10.

Uroczystość rozpoczęła się od pokazu mody ekologicznej. Podczas podsumowania prezentowana była wystawa najlepszych prac plastycznych o tematyce ekologicznej. Nie zabrakło odczytanie prac, które zajęły najwyższe miejsca w konkursie literackim. Jak podkreśla Mariusz Szewczyk dobrą tradycją Szkoły Podstawowej nr 10 stały się konkursy ekologiczne, które przyczyniają się do poprawy czystości w naszym otoczeniu oraz mieście.
Dbałość o środowisko jest wspólnym dziełem nie tylko nas, mieszkańców Dębicy, ale także ludzi na całym świecie.

- Obecność uczestników konkursu świadczy, że dzieci nie tylko kochają przyrodę, ale doskonale wiedzą jak ważne jest zachowanie jej w niezmienionym stanie. Powinniśmy myśleć, co jest dobre dla całej ziemi, a działać w miejscu, w którym mieszkamy. Jeśli każdy zadba 
o czystość wokół miejsca zamieszkania, nauki i pracy, wówczas czysto będzie w całym mieście. Ważne, żeby pamiętać o ekologii nie tylko w czasie konkursu, ale każdego dnia – mówił Mariusz Szewczyk. Podsumowanie konkursu było okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu.
  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej