<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


26.09.2008 - Zachęcali przedsiębiorców do korzystania z dotacji
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

W Dębicy rozpoczęły się Ogólnopolskie Obchody 30 – lecia powstania Solidarności
07-01-2010

Uroczystą mszą św. w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Dębicy rozpoczęły się Ogólnopolskie Obchody 30 – lecia powstania Solidarności. W obchodach uczestniczył burmistrz Paweł Wolicki ze swoimi zastępcami: Krzysztofem Krawczykiem i Mariuszem Trojanem.

 Na uroczystość przybyli także przedstawiciele zarządu Regionu „Małopolska” NSZZ Solidarność z Krakowa. Ksiądz Józef Dobosz – proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy powitał władze samorządowe Dębicy, a także uczestniczące w mszy św. poczty sztandarowe policji, straży miejskiej, straży pożarnej. Kazanie wygłosił ksiądz Władysław Palmowski.
- „Solidarność” była i jest organizacją, której działalność miała największy wpływ na zmiany jakie zaszły nie tylko naszym kraju, ale także Europie Środkowo – Wschodniej. Przez lata działacze NSZZ towarzyszyli mieszkańcom naszego kraju i regionu w walce o wolność słowa i prawo do godnego życia – mówił ksiądz Władysław Palmowski.
Po mszy św. wszyscy wierni wraz z pocztami sztandarowymi udali się pod obraz księdza Jerzego Popiełuszki i modlili się o jego szybką beatyfikację. Uroczystości zakończyły się spotkaniem opłatkowym inaugurującym obchody 30 – lecia powstania Solidarności. Podczas spotkania burmistrz Paweł Wolicki złożył podziękowania i gratulacje Wojciechowi Grzeszkowi – przewodniczącemu Zarządu Regionu „Małopolska” NSZZ Solidarność

- Z okazji 30 lat działalności Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” składamy serdeczne gratulacje oraz podziękowania za walkę o wolność naszej Ojczyzny i wsparcie okazane pracownikom dębickich zakładów – mówił burmistrz Paweł Wolicki i podkreślał, że Solidarność pozostanie w naszych sercach, jako część historii i teraźniejszości , która w niezależnej Polsce dba i troszczy się o prawa pracowników, wartości chrześcijańskie i naszą tożsamość narodową. Podobnej treści gratulacje otrzymał Waldemar Cieśla – kierownik oddziału Zarządu Regionu „Małopolska” NSZZ „Solidarność” nr 5 w Dębicy. Podczas spotkania, które prowadził ksiądz Józef Dobosz zgromadzeni podzielili się opłatkiem, złożyli sobie noworoczne życzenia. Były kolędy, podziękowania oraz przekazanie kwiatów, upominków i książek dla wszystkich działaczy oddziału NSZZ Solidarność w Dębicy.


fot. Ewa Podolska 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej