<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


26.09.2008 - Zachęcali przedsiębiorców do korzystania z dotacji
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Młodzież o aids
09-12-2009

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna włączyła się w obchody Światowego Dnia Walki z Aids. Dział oświaty dębickiego Sanepidu zorganizował konkursy: literacki i plastyczny dla młodzieży szkół gimnazjalnych o tej tematyce. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu przez młodzież listu. Uczeń miał przejąć rolę rodzica i w jego imieniu napisać list do własnego, dorastającego dziecka, uczącego się w szkole ponadgimnazjalnej.

Uczniowie mieli napisać takie listy, jakie chcieliby otrzymać od własnych rodziców i podjąć zagadnienia z profilaktyki Hiv/Aids, których brakuje w codziennych rozmowach z rodzicami i ich nastoletnimi dziećmi. Jak podkreśla organizatorka obu konkursów, Jadwiga Ząbek, podejmowane działania mogą ustrzec innych przed błędem, a jednocześnie opanować strach prowadzący do nietolerancji. Pierwsze miejsce w konkursie literackim zdobyła Magdalena Kolbusz – uczennica Zespołu Szkół w Brzostku, drugie miejsce Marta Niemiec z Zespołu Szkół w Jodłowej, trzecie miejsce Joanna Podgórska z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Wyróżnienie otrzymały: Edyta Ciurkot z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, Monika Szynal z ZSE.

Konkurs plastyczny pod hasłem „Młodzież o Aids” dla młodzieży szkół gimnazjalnych dotyczył zaprojektowania plakatu o problematyce Hiv/Aids przez młodzież adresowany do rówieśników. Pierwsze miejsce zdobyła Joanna Pocheć z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy, drugie Patrycja Głowacka z Publicznego Gimnazjum w Żyrakowie, trzecie – Jakub Mazur z Publicznego Gimnazjum w Bobrowej. Wyróżnienie otrzymali: Klaudia Tomasik z Publicznego Gimnazjum z Pustkowa – Wsi oraz Małgorzata Ruda z Publicznego Gimnazjum w Bobrowej. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury. Uroczystość uświetnił występ grupy teatralnej z Zespołu Szkół nr 1 w Dębicy. Wszystkie prace plastyczne nadesłane na konkurs można obejrzeć na wystawie pokonkursowej.

 


Fot. Ewa Podolska 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej