<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


01.08.2008 - Otwarto kolejne place zabaw
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dom Seniora
07-12-2009

Jeszcze w tym roku zacznie działać w Dębicy Ośrodek Wsparcia Dziennego – Klub Seniora przy ul. Rzeszowskiej 15. Trzeciego grudnia budynek został odebrany pod względem technicznym. Pracownicy Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej stwierdzili, że Dom Seniora nadaje się do użytku.

W ramach prac przebudowano oraz zmieniono sposób użytkowania części budynku usługowego (piwnice) na Klub Seniora, wykonano nowe. Zrobiono  parapety wewnętrzne i zewnętrzne, wykonano instalację wodno – kanalizacyjną. Wykonawcy zajęli się także częściowym wykonaniem elewacji budynku wraz z dociepleniem ścian. Wszystko dla osób starszych, którzy są już na emeryturze i rencie.

Renata Plizga, która będzie sprawować opiekę nad tą placówką zapewnia, że jest to miejsce, w którym będzie można porozmawiać  z innymi emerytami, wypić herbatę i rozegrać partię szachów. W pomieszczeniach znajdują się sale do terapii, toalety, w tym dla osób niepełnosprawnych. W świetlicy stanie duży telewizor i sprzęt DVD. Podopieczni będą  mogli pokazać swoim znajomym filmy z rodzinnych uroczystości, wycieczek. Placówka w centrum miasta będzie czynna od rana do wieczora. Wykonawcą inwestycji, która kosztowała 187 tysięcy, 241 zł była Firma „Fryz” Adama Kostyry.


Fot. Ewa Podolska

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej